ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.77
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Edward Anthony Masen Cullen (literární postava)

Edward Cullen je imaginární postavou ze čtyřdílného cyklu Twilight sága: Stmívání (Twilight), Nový měsíc (New Moon), Zatmění (Eclipse) a Rozbřesk (Breaking Dawn) od Stephanie Meyerové. Ve filmové podobě si roli Edwarda Cullena zahrál herec Robert Pattinson.

Edward Cullen, rozený Edward Anthony Masen, se narodil 20. června 1901 Elisabeth a Edwardu Masenovým v Chicagu ve státě Illinois.
Edwardův život byl poklidný až do doby, kdy propukla chřipková epidemie. Jeho rodiče zemřeli, a tak ho dr. Carlisle Cullen proměnil v upíra a Edward se stal jeho adoptivním synem. V letech 1927-1931 prožíval období rebelie, kdy utekl od svých pěstounských rodičů Carlislea a Esme Cullenových, zabíjel vrahy a násilníky. Poté se vrátil k rodině, která se začala postupně zvětšovat o další upíry, nevlastní sourozence Rosalii, Emmetta, Jaspera a Alici.
Po přestěhování do washingtonského městečka Forks začíná celý příběh o Edwardovi a Isabelle a jejich zakázané lásce.

Edward stejně jako ostatní upíři má andělskou tvář s ostře řezanými rysy. Dětinsky rozcuchané bronzové vlasy skvěle ladí s jeho zlatýma očima, které má díky tomu, že je "vegetarián" - stejně jako celá jeho rodina. To že je "vegetarián" znamená, že nepije lidskou krev, ale pouze krev zvířat.

Pod zlatě zářícíma očima má temně fialové stíny. Z bílých, bezkrevných rtů mu vychází lahodný sladký dech, doprovázený melodickým sametovým hlasem, který působí až vábivě. Jeho vypracované štíhlé tělo je pokryto tvrdou bílou chladnou kůží, která se na slunci třpytí, jako by byla pokryta miliony diamantů. Nejčastěji a nejspíše i nejraději nosí džiny, triko, mikinu, sako a košili v černé, bílé, hnědé a šedé barvě.
I přes dětinský vzhled působí jako pohanský bůh krásy, jak píše autorka ve své knize.

Edward na všechny, kteří ho neznají, působí samotářsky, melancholicky, možná až tajemně. Ale když ho poznáte blíž, zjistíte, že je velice milý. Avšak dokáže být i hrubý - hlavně tehdy, když se ho Bella snaží přesvědčit o tom, že by bylo lepší, kdyby byla také upírkou.
Vždy je galantní, ačkoliv si to někteří lidé ani nezaslouží. V některých věcech je staromódní, obzvláště v jedné věci, kterou si Bella moc přeje. Většinou je vážný, ale více mu sluší úsměv, díky němuž vždy odhalí své dokonale bílé zuby.
Jako každý svého druhu má výborné reflexy, sluch i zrak a stejně jako jeho nevlastní sestra Alice má zvláštní nadání - dokáže číst myšlenky všech lidí, upírů či vlkodlaků. Kromě jedné osoby - výjimkou je jeho přítelkyně Isabella, která je imunní nejen vůči jeho schopnostem, ale i proti nadáním jiných upírů, kteří manipulují s myslí.
Další Edwardovou výhodou je, že umí být rychlejší než ostatní. Jelikož nejí ani nespí, tak po nocích, když není u Belly, skládá ukolébavky a nádherně hraje na klavír. Stejně jako Alice s Emmettem má rád rychlou jízdu, kterou mu umožňuje jeho sbírka aut, mezi které patří Aston Martin V12 a Volvo S60R.

Edward Cullen je mou nejoblíbenější literární postavou. V některých ohledech mi připomíná Romea Monteka ze hry Romeo a Julie anglického dramatika Williama Shakespeara. Kniha se této hře v některých případech podobá, hlavně v zakázané lásce hlavních protagonistů. Celý svět se proti nim staví a oba by pro toho druhého zemřeli.
Edward je takovým tím vysněným klukem pro spoustu dívek.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Gabriela Čermáková, 09.03.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Edward Anthony Masen Cullen (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­