ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.54
Hodnoceno: 72x Prosím, ohodnoť práci

Doktor Thomas Bruckner (literární postava)

Cora Feltenová napsala knihu Doktor Bruckner lékař tělem i duší a já budu popisovat právě doktora Thomase Brucknera.
Thomas je asi tak 35letý muž, který však vypadá daleko mladší než je. Jen jeho oči prozrazují, že na vlastní kůži poznal už i stinné stránky života. Má tmavé vlasy a opálenou tvář, ale občas ji musí umět zanechat kamennou.
Svým přátelským chováním si získá téměř okamžitě důvěru všech svých pacientů. Pokud se v jeho přítomnosti objevují děti, chová se Thomas velmi dětinsky - třeba leze "po čtyřech". Je výborný ve svém oboru - chirurgii a práce ho velmi baví. Někteří jeho kolegové si z něj dělají legraci, že se s prací stihl oženit. Jednou díky jeho pohotovosti nezemřela v letadle žena, které se zapíchlo žebro do plic. Operoval ji věšákem a prázdným kuličkovým perem.
Doktora Brucknera mají rádi všichni až na rozpočtového ředitele. Kdyby se měla pro pacienta konat "lepší" operace nebo by byl jiný zajímavý způsob jejího provedení, Thomas by se vždycky bil za lepší práva pacientů. Jenže rozpočtový ředitel si neví rady, kde najít peníze na nákladnější operace než jsou ty standardní, a proto se dostane s Thomasem vždycky do hádky.
Tohoto lékaře jsem si vybrala, protože byl vždycky pohotový, hájil zájmy pacientů a nikdy neudělal žádnou chybu. Díky jeho rychlému a správnému uvažování dostalo novou šanci na život více pacientů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 13.01.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Doktor Thomas Bruckner (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­