ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.61
Hodnoceno: 156x Prosím, ohodnoť práci

Doktor /Doctor Who/ (seriálová postava)

Rozhodl jsem se charakterizovat postavu Doktora z kultovního britského sci-fi seriálu Pán času, ve světě známého jako Doctor Who.
Možností při výběru hrdiny se mi naskytlo mnoho. Konečná volba pramení z propracovanosti postavy a mých sympatií k ní.

Doktor je protagonista velmi složitého charakteru, ale v zásadě se vždy snaží konat dobro. Mezi jeho klíčové vlastnosti patří zodpovědnost, smysl pro spravedlnost a v neposlední řadě i obětavost. Ačkoliv již nesčetněkrát čelil zlu ve všech představitelných formách, jeho krutá minulost z něj učinila pacifistu. Zastává názor, že každý má právo dostat druhou šanci navzdory jeho dosavadním skutkům. Jeho činění se dá lépe pochopit s náznakem děje seriálu.

Doktor je mimozemšťan, na první pohled k nerozeznání od běžného člověka. Je posledním z rasy Pánů času, která bojovala o osud celého vesmíru v takzvané časové válce. Doktor disponuje prostředkem, jenž je schopen pohybu nejen prostorem, ale i časem. Tento vynález využívá k činění dobra, snaží se zabránit podobným katastrofám. Přeje si, aby si již nikdo nemusel projít tím, čím kdysi prošel on sám.

Fyzický popis Doktora je věc velmi obtížná, neboť nenabývá definitivní podoby. Je schopen regenerace, čímž předejde smrti, která změní veškeré aspekty jeho vzhledu, jako jsou obličej, zdánlivý věk a podobně.
Jelikož mu planeta Země a lidé na ní přirostli k srdci, obléká se dle pozemské módy z široké škály oblečení z různých období novověku.

Z předchozích řádků již vyplývá jeho velmi pozitivní vztah k lidem, a nejen k nim. V každém jednotlivci vidí jedinečnost a jeho nepostradatelnost. Nikoho nebere jako méněcenného, přestože on sám je poslední svého druhu. Je učebnicovým příkladem filantropa.

Doktor je mi velkým vzorem. Jeho nesobecké jednání a odvaha mě fascinují. Jen stěží bych u něj hledal záporné vlastnosti, avšak nedokázal bych nést jeho břemeno, břemeno Pána času.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Doktor /Doctor Who/ (seriálová postava) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Doktor /Doctor Who/ (seriálová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)