ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Divá Bára (literární postava) (4)

OSNOVA:

1) Úvoda) Bářini rodiče
2) Staťa) Vizáž
b) Oblékání
c) Vlastnosti a kamarádi
3) Závěra) Názor vesničanů

Bára je dcerou sedláka Jakuba. Matku neměla, zemřela, když byla Bára ještě malé dítě.

Bára se mohla pyšnit dlouhými černými vlasy, tvrdými jako žíně, velkýma modrýma očima a nad nimi temně černým obočím. Ústa měla plná, a když se usmála, byly vidět její zářivě bílé zuby, lesklé jako perly. Uprostřed obličeje se jí tyčil krátký, tupý nos. Byla snědě opálená, jelikož v létě svůj obličej neskrývala.

V dívčině šatníku bychom našli prosté oblečení. Oblékala se do tmavé sukně dlouhé až po kolena, bílé halenky a v zimě nosila teplý vlněný kabátek. Oblečení, které nosila Bára a její otec, bylo vždy čisté, protože dívka uměla zastat všechny ženské práce jedna báseň.

Nezvládala však jen je, dokázala se vrhnout i do těžších prací, patřících spíše mužům. Uměla například zkrotit nejzdatnější dobytče. Tatínek ji dokonce v útlém věku naučil plavat, čehož se ostatní vesničané báli. Měla pouze dva nejlepší kamarády - Josífka, syna statkáře, a Elšku, dceru faráře. Ti jediní poznali, jaké má opravdu srdce.

Vesničané ji skrze její schopnosti, které považovali za nepozemské, viděli jako nějaké stvoření, ne jako člověka. Proto ji nazývali Divou Bárou. Zamilovala se do mladého myslivce, jenž měl stejně dobré srdce jako ona. Spokojený život prožili v nedaleké vesnici, kde Báru nikdo neznal a všichni ji tak měli rádi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 27.04.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Divá Bára (literární postava) (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­