ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 191x Prosím, ohodnoť práci

Člověk, kterého si vážím

Osobou, kterou jsem se rozhodla charakterizovat, je moje babička, protože ji mám moc ráda a skutečně si jí vážím.
Její velkou zálibou je práce na zahrádce a protože je už v důchodu, má hodně času na ní pracovat. Léto tráví převážně s dědou na jejich chalupě, ke které patří rozlehlá zahrada. Tam okopává záhony zeleniny, sbírá ovoce a z něj pak vyrábí různé džemy, marmelády a sirupy, zalévá květiny, vytrhává plevel. I když už je postarší a vždy ji začnou brzy bolet záda a klouby, dělá to s láskou a přináší jí to velké potěšení.
Pokud je babička doma, tak velmi ráda plete a vyšívá. Když jsem u ní o prázdninách bývala, učila to i mě, a i přesto, že mi to zpočátku nešlo, nevzdala to, vydržela a já nyní umím vyšít nejen jednoduché, ale i ty složitější vzory.
Někdy se také stane, že moje teta se strýcem potřebují pohlídat své dva syny. A to se jich pak ujme babička. Hraje hry a povídá si s nimi, i když by nejraději měla svůj klid. Ale nikdy hlídání dětí neodmítne. Na rozdíl od dědečka je velmi klidná. Dědeček se vždy zlobí už za maličkosti, ale babička jen mávne rukou a nenechá se vyvést z pohody. Nic pro ni není problém. Možná proto jim manželství "klape" už přes 46 let.
Vždy, když k nám babička přijede na návštěvu, přiveze pro nás spoustu zeleniny a ovoce, které vypěstovala. A také vynikající buchty, koláče a o Vánocích také cukroví. Nikdy nepřijede s prázdnou a těší se z toho, jakou máme radost.
Ale abych tu nepsala jen o těch dobrých vlastnostech, povyprávím vám o jedné, která sice není typicky špatná, ale většině lidem začne brzy vadit. Babička se za žádnou cenu nedokáže zbavit starých věcí, jako třeba nábytku nebo oblečení. A když už není zbytí, snaží se ty věci rozdat nejlépe svým příbuzným, nebo známým. To se potom žádné setkání nemůže obejít bez nabídek, zda třeba nechceme "ten pěkný květinový stolek" ("No, zrovna sem by se vám perfektně hodil") nebo jestli bych nechtěla "tu moc hezkou sukni" ("Tobě se nelíbí? Vždyť to se teďka nosí, ne?").
Ale takové už babičky jsou. I ta moje. Přesto ji mám moc ráda a vážím si jí nejen kvůli tomu, že mi udělá, co mi na očích uvidí, ale i pro ty ostatní vlastnosti, které jsem vám tu popsala.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: s.estrick.a, 03.12.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk, kterého si vážímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­