ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Člověk, kterého si vážím (7)

V mém okolí je více lidí, kterých si vážím. Ať už pro jejich příjemný charakter, ochotu či prospěšné činy. Například moji rodiče - jich si budu vážit vždy. Ale ráda bych vám představila moji paní učitelku, která mě učí na Základní umělecké škole v Dobrušce hře na klávesy. Jmenuje se Iva K. Neznám její skutečný věk, ale určitě jí bude přes 60 let. Nikdy nestudovala hudební obor, ale ekonomii. Hudbu má ráda, proto začala hrát v kapele a později i učit hru na klavír a klávesy. Vždy mi říká: "Nikdy nevíš, co tě v životě potká." A má pravdu. Mám ji ráda a velice si jí vážím, což je i důvod, proč jsem si ji vybrala pro tuto práci.

Iva je střední štíhlé postavy. Její krátce střižené vlasy jsou kudrnaté a hnědé, ale již trochu prošedivělé. Od poměrně širokého čela přes výrazné lícní kosti přechází její obličej ke špičaté, ne však ostré bradě. Nejnápadnější jsou samozřejmě oči, jež má paní učitelka sytě hnědé. Stále vyzařují určitou energií a zároveň laskavostí. Oči dokresluje upravené obočí. Celý obličej pak doplňují červené rty, které dokáží vždy vykouzlit krásný úsměv. Říká se, že lidé s kulatým obličejem jsou přátelštější a otevřenější, což v případě mé paní učitelky bezpochyby platí.

Paní učitelka je velmi hodná, nikdy vás nepotopí. Pravdou je, že někdy se dokáže rozčílit na děti, které doma necvičí a nic poté neumějí, ale to je pochopitelné. Přeje druhým lidem úspěch a dokáže se vcítit do pocitů druhých. Její negativní vlastnost je přílišná zbrklost, sama o sobě říká, že je tak trochu "pošuk". A poté nervozita, a to většinou proto, že se obává o druhé.

Přestože se stará o o dost staršího manžela, jenž je velmi nemocný, dokáže dělat stále mnoho věcí. Hodiny s ní jsou vždy originální, stále dokáže něčím překvapit. Naučila mě opravdu hodně věcí. Jak v hudbě, tak v životě. Obdivuji její nadání pro improvizaci, v níž bych se chtěla zlepšit. Kritizuji jen její občasné výbušné reakce, které naštěstí nejsou kvůli mně. Navždy zůstane člověkem, kterého si vážím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 20.04.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk, kterého si vážím (7)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­