ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 137x Prosím, ohodnoť práci

Člověk, kterého si vážím (2)

OSNOVA:

I.a) Moje výjimečná osoba - maminka
II.a) Její postava a obličej
b) Její stydlivost za svou postavu
c) Ochotná a laskavá žena
d) Koníčky a zájmy
III.a) Nejlepší máma na světě

Člověka, kterého si vážím je maminka, protože mi dala život, lásku, soucit a možnost žít v objetí plném citu - maminku.

Je střední a plnoštíhlé postavy, její pleť je snědá. Vlasy má černé a dříve i místy prorostlé šedivými vlasy, ale teď už se skrývají pod odstínem mahagonové barvy. Obličej je krásně kulaťoučký, bohužel však posetý vráskami, ale i přesto ho zdobí její usměvavé rty. Svět pozoruje svýma pěknýma hnědýma očima, jež je ještě více zvýrazňují dlouhé řasy. Obočí má na obou stranách souměrné a líčka působí zdravým dojmem.

Občas mívám pocit, že se za svou postavu i stydí, ale její postava na mě působí spíše dojmem zdravé ženy s kupou dětí a rozhodně se nemá za co stydět, protože každý jsme nějaký.

Maminka je velmi ochotná žena, nikdy neodmítne něčí prosbu o pomoc a vždy, i když se jí to zrovna příčí, pomůže. Její laskavost a ochota se jí ovšem ne vždy vyplácí, všichni jistě známe staré dobré "za dobrotu na žebrotu" a opravdu tomu tak je. I přes spoustu problémů, které ji momentálně provází v práci, zůstává nadále tou veselou a hodnou maminkou. Někdy si říkám: "Není na nás až moc hodná?" Je to ta nejsprávnější máma na světě, i když má jako každý jiný člověk spoustu problémů a starostí, které ji přivádí do stresu, tak opravdu nikdy nikoho nepošle do míst, kde záda ztrácí své pěkné jméno. Vždyť ty němé nevinné tváře neobšťastňují jenom moji maminku, ale i všechny lidi na světě.

Svoji maminku mám velice moc rád a nikdy bych ji za nic a nikoho jiného na světě nevyměnil, nechtěl bych žádnou jinou, i přestože je občas přísná, tak zůstává pro mě i nadále tou nej maminkou, vždyť je to přece moje máma...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mILAN, 06.05.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk, kterého si vážím (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­