ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 204x Prosím, ohodnoť práci

Člověk, kterého si opravdu vážím

OSNOVA:

I.a) Základní informace
II.a) Vzhled
b) Vztah k lidem
c) Prostředí a škola
d) Zájmy
e) Nadání a schopnosti
III.a) Důležité vlastnosti přátel

Člověk, kterého si opravdu vážím, je můj nejlepší kamarád Godfrey. Narodil se před osmnácti lety v Hradci Králové. Toto město je také jeho bydlištěm. Navštěvoval zde základní školu, v současné době studuje gymnázium.

Svět pozoruje pronikavýma modrýma očima skrz brýle. Jeho lehce zvlněné hnědé vlasy lemují hezký obličej. Ústa se většinou usmívají nebo příjemným hlasem hovoří. Preferuje pohodlné sportovní oblečení, často nosí trička svých oblíbených interpretů. I když vypadá velmi dobře, je důležitější jeho osobnost.

Jeho vztah k lidem by se dal popsat jako opatrný, svěřuje se jen nejbližším lidem, ale jinak působí sympaticky a extrovertně. Rozčiluje ho lidská hloupost, povýšenost a nepodložená argumentace. Při jednání s lidmi často používá specifický humor a ironii, mnoho lidí proto obsah sdělení nepochopí.

Ačkoliv vyrostl jako městské dítě, rád pobývá v přírodě, dodá mu to energii a vyčistí myšlenky. Ke škole se staví v podstatě kladně kvůli některým lidem a předmětům, které má rád, ale vadí mu dogmatičtí a nechápaví pedagogové a neoblíbené předměty. K těm oblíbeným patří němčina, angličtina, čeština, dějepis, základy společenských věd a tělocvik. Nebaví ho přírodní vědy, jako jsou matematika, fyzika a chemie. Známky nepovažuje za příliš důležité, proto jeho výsledky zdaleka neodpovídají inteligenci.

Mezi jeho zájmy patří hudba, poslouchá zejména rock a vážnou hudbu a zná široké spektrum interpretů. Dále rád čte, například fantasy a sci-fi, humoristickou a psychologickou literaturu. Jeho oblíbenými autory se stali Ray Bradbury, Henrik Ibsen, Edgar Allan Poe, Antoine de Saint-Exupéry. Volný čas také tráví sportem a pobytem u počítače. Má rád inteligentní, ironický a britský humor, proto se zasměje Felixu Holzmannovi, Cimrmanovi, komediální skupině Monty Python nebo při sledování seriálu Červený trpaslík.

Jeho nadání se projevuje zejména v cizích jazycích a literatuře, píše působivé povídky a básně. Umí dobře argumentovat a diskutovat. Oceňuji jeho schopnost mě rozesmát, sdílet radost i smutek.

Jsem moc ráda, že jsem tohoto člověka poznala, zásadním způsobem ovlivňuje můj život. Máme toho hodně společného, snad to tak zůstane. Jednu z věcí, kterých si nejvíce vážím na kamarádství a kterou oceňuji na mém příteli, vystihuje tento citát: "Přátelé jsou lidé, se kterými můžeme být sami sebou."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 06.09.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk, kterého si opravdu vážímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­