ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.92
Hodnoceno: 379x Prosím, ohodnoť práci

Chytrá kmotra liška

Chytrou kmotru lišku napsal Josef Lada a knížku doprovázel i vlastními kresbami.
Kmotra žila ve staré hájovně "U tří dubů", která se nacházela pod vrcholem Homolí a rybníkem Kačákem. V hájovně, kam hajný Vobinuška lišku přivedl, žila kromě něj ještě jeho žena paní Vobinušková a jejich děti Jeník a Růženka.
Liška má rezavou barvu a krásný chumdelatý ocas s bílou špičkou. Zvláštní je, že chodí vzpříměně a nosí mysliveckou kazajku. Nesmí tomu chybět klobouk s perem, myslivecká hůl a přes rameno hozená flinta.
Liška je pěkně mazaná. Ale je hodná, pomáhá zvířátkům v lese i u hájovny. Je trochu "ztřeštěná", ale za to moc chytrá, to se jí odepřít nedá.
Liška má moc ráda rodinu Vobinuškových a i přes některé lumpárny mají i oni rádi ji. Takovou jaká je!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Trinity, 25.02.2004

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chytrá kmotra liškaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­