ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Christiane Vera Felscherinow

- charakteristika literární postavy s prvky zamyšlení

Christiane je hlavní hrdinkou z knížky My děti ze stanice ZOO. Christiane začíná v knížce vyprávět od svých šesti let, přes pubertu až do její dospělosti. Christiane se narodila ve vesnici v západním Berlíně, až později se přestěhovala do centra Berlína.
Christiane je vysoké štíhlé postavy, oválný tvar hlavy ještě více zvýrazňují její dlouhé rovné vlasy, které často češe do culíku. Veliké, hluboké, tmavé oči dodávají obličeji upřímného výrazu. Nosí drobné stříbrné náušnice. Nejraději si obléká volnější modré džíny a trička i mikiny tmavější barvy. Působí nenápadně, mile.
Dnes již dospělá Christiane se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti pak s heroinem. Brzy se stala drogově závislou. Peníze na drogy ze začátku sháněla žebráním, ale postupem času si vydělávala společně se svým přítelem, taky narkomanem, prostitucí. V tomto období se z tiché nenápadné holky stala vyzývavá slečna. Začala se líčit, aby vypadala starší a také aby zakryla stopy po drogách, které se jí podepsaly již nejen na obličeji. Začala lhát, podvádět, byla nespolehlivá, lajdácká, přestala chodit do školy. Její matka skoro dva roky nevěděla o tom, že se její dcera stala silnou narkomankou. Myslím, že to bylo proto, že na svou dceru neměla čas a příliš se nevěnovala jejím problémům.
Christiane i přesto měla dobrý vztah k lidem, přátelům a hlavně ke zvířatům, sama měla psa Ajaxe, o kterého se zpočátku vzorně starala. V době, kdy byla drogově závislou, neměla žádné záliby, zájmy. Chodila jen na diskotéky, kde se přátelila s různými narkomany.
Kdybych znala Christianu osobně, asi bych se snažila ji od drog odradit nebo nějakým způsobem zařídit, aby drogy vůbec neužívala, a kdyby přece jenom, tak jí najít nějakou kvalitní léčebnu, kde by se vyléčila a byla zase tou normální holkou. Sama jsem si z jejího příběhu vzala veliké ponaučení - DROGY JSOU HNUS, DROGY JSOU SMRT!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucik, 19.04.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Christiane Vera FelscherinowMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­