ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Christiane F.

Chtěla bych vás blíže seznámit s Christianou F., hlavní postavou knihy My děti ze stanice ZOO. Christiana v ní bez zábran a studu popisuje svůj kus života, který ji navždy poznamenal.
Byla vychována v rodině, kde násilí a opilství ze strany otce bylo na denním pořádku. Po rozvodu se její otec odstěhoval se svou mladší dcerou a Christiane zůstala se svou matkou a jejím novým přítelem v malém bytě na ohromném sídlišti Gropiusstadt v Západním Berlíně.

Postava hlavní hrdinky se během vyprávění z důvodu závislosti na různých lécích a později i na tvrdých drogách mění. Skoro každý týden si musela zužovat kalhoty, aby jí nepadaly, nosila pohodlná sportovní trika, svetry, košile, blůzy, džíny a boty na vysokém podpatku po své matce. Její tmavé vlasy jí padaly k ramenům, které si česala na jednu stranu nebo do ohonu. Oči měla většinou namalované černou linkou a barevnými stíny. Měla malý nos, pod nímž se smutně mračily plné rty a propadající se tváře.

Školačka je závislá narkomanka, navenek se jeví jako bezohledná postava, která umí jen lhát a být drzá na staré lidi v podzemce. Neustále bere drogy, krade a toulá se po nocích. Ale určitě má mladé, živé srdce. Je chytrá, bystrá a citlivá. Kdyby nemusela, tak se nikdy neprodává jako pouliční prostitutka, ale nejraději by jen žebrala před Soundem, což byla nejmodernější diskotéka té doby, kde se scházela se svojí partou a přítelem Detlefem. Tam se seznámila i s heroinem. Na své přátele byla citově vázaná a brala je jako svou rodinu, kdežto doma se stále víc uzavírala do sebe. Byla drzá a občas i sprostá na svou matku, jíž věčně jen odsekávala. Stávala se velmi problematickou a nespolehlivou dcerou. Když byla malá, měli spoustu zvířat, psa, kočky, myšky a králíky, milovala je. Postupně se jich musela zbavovat kvůli nátlaku matčina přítele, který tvrdil, že je nespolehlivá a nestará se o ně. Poté už neměla žádný důvod zůstávat doma.
Měla také své cíle, pro které byla ochotna udělat cokoli, aby je dokázala. Největším jejím problém byla závislost.

Dívka si nejraději hrála s dětmi ve vesnici u své babičky, kde trávila velkou část prázdnin. Měla dvě duše v jednom těle, v Berlíně byla ta špatná, záporná, ale u milované babičky se jako lusknutím prstů proměnila v hodnou, milou a laskavou vnučku, jež se snaží všem vyhovět a pomoci.

Tuhle postavu jsem si vybrala, protože se mi líbí její příběh. Nebojí se ukázat, co se doopravdy děje všude kolem nás, co čeká nejen mladistvé a dospívající, ale i děti skoro na každém rohu. Občas i myslím na to, jaké by to bylo být v její kůži. Tuto knížku, kterou sem četla asi pětkrát, bych rozhodně doporučila, i když na první pohled působí otřesným dojmem, ale nakonec se Christiane F. všeho zbaví a začne úplně nový život, který si vždycky přála.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niccy, 24.10.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Christiane F.Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­