ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 64x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika učitele

Pro svoji charakteristiku jsem si vybrala našeho pana profesora zeměpisu, protože - jak zjistíte sami - je to velice zajímavá osobnost.
Na gymnázium chodím už tři roky a pana profesora znám již od primy, takže se vám jej pokusím přiblížit co nejvíce.

Když jsme měli poprvé hodinu zeměpisu, přišel, zasedl za katedru, řekl nám, ať se posadíme, a pak to začalo: "Já jsem ale nedal povel k volné zábavě! -- Balvane, abys nás nespolkl. Co děláme, když se nám chce zívat!?" Anebo když mu někdo odpověděl ne v celé větě, hned se ho tázal: "Jak odpovídáme, balvane!?"
Jednou jsme díky tomu měli takovou vtipnou příhodu, že jistý student na otázku "Jak odpovídáme!?" bezmyšlenkovitě odpověděl "Celou větou!" a svou chybu si uvědomil až poté, co panu profesorovi dal stejnou odpověď asi pětkrát. Mezitím se třída málem uchechtala k smrti a pan profesor s ní.
Nebo nám také nezřídka hrozí, že pokud se látku nenaučíme, tak nás ostříhá!

Pan profesor je vysoký muž sportovní postavy, takže není divu, že kromě zeměpisu vyučuje i tělocvik. Vlasů už moc nemá, podle čehož usuzuji, že je mu kolem čtyřiceti až padesáti let. Nosí brýle a hodně sportovní oblečení.

Podle mého názoru je celkem přísný, ale taky je s ním velká legrace. Často zapomíná na testy, které máme psát, čehož naše třída dost využívá, nikdo nikdy o plánované písemce nic neví... Takhle jsme jednou odkládali písemku i celý měsíc, až na ni úplně zapomněl. Je to fajn učitel, jenž si umí udělat legraci ze sebe i z ostatních, a přesně proto ho má tolik lidí rádo. A ti, kteří ho moc nemusí, nemají asi smysl pro humor.

Pokud ho znáte, nedávejte mu tuto práci, prosím, číst! Přestal by zapomínat na testy a asi by s ním přestala být i taková zábava.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Čermáková, 31.03.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika učiteleMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­