ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.99
Hodnoceno: 567x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika Shreka (filmová postavička)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2014 znělo Je s ním legrace, i když je jen 2D a jednalo se o charakteristiku filmové animované postavy

Shrek je kreslená postava ze stejnojmenného filmu. Je to velký, zelený, ošklivý zlobr, který by měl nahánět strach, ale ne vždy se mu to daří, vlastně to ani neumí.

Shrek má velkou mohutnou postavu pokrytou zelenou kůží, která asi vábně nevoní, neboť se koupe v bažině. Shrek rád jí, a proto je obézní, ale to zlobrové bývají. Vypadá jako ošklivý marťan. Má velkou šišatou zelenou hlavu, uši vypadají jako dvě trubičky připomínající malý trychtýř. Má dvě vykulené oči, pod kterými je velký splácnutý nos, jako by do něho dostal pořádnou ránu. Jeho ústa jsou velká, široká, až hrůzu nahánějící. Jeho tělo je, jak už jsem se zmínil, velmi široké, proto nikoho nepřekvapí jeho velké břicho, které se snaží překrýt bílou košilí, na níž má malou hnědou vestičku. Nosí hnědé kalhoty, jež mu drží pásek. Na nohy si nazouvá velké hnědé boty, až člověka překvapí, jak se lesknou.

Není to žádný krasavec, člověk by čekal, že bude zlý, ale když ho blíže poznáme, zjistíme, že je to dobrák, který nerad ubližuje. Pokud ho někdo vyprovokuje, dokáže se rozčílit tak, že hrůzou stávají chlupy na těle. Má rád dobré jídlo, které si sám připravuje. Měl by jíst lidi, ovšem ti mu nechutnají, proto lze předpokládat, že je vybíravý.
Je to prostě víc obr než zlobr. Oblíbil jsem si ho pro jeho zvláštní vzhled a povahu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michy 4.A, 18.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika Shreka (filmová postavička)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­