ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.86
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika osoby - můj strýc

Můj strýc je plnoštíhlé postavy. Nejčastěji nosí oblek, který doplňuje vkusnou kravatou kvůli své práci. Už od svých 18 let pracuje na pražském hradě jako ceremoniář. Pracoval pro Václava Havla, Václava Klause a nyní i pro současného prezidenta Miloše Zemana. Ve škole nikdy moc chytrostí neoplýval, ale díky své píli se vypracoval až k této profesi. Dorozumí se slovem i písmem hned několika jazyky. Přesněji němčinou, ruštinou, angličtinou, francouzštinou, arabštinou a také španělštinou i polštinou. Díky této práci procestoval už skoro celý svět po boku všech úřadujících prezidentů.

Když byl mladší, měl husté hnědé vlasy, ale pak o převážnou část z nich přišel. Má tmavě modré oči, na jeho špičatém nose mu sedí dioptrické brýle bez obrouček. Na svém oválném obličeji si pěstuje plnovous. Přestože je velice usměvavý a společenský, jeho výraz obličeje působí přísně. Ve svých 42 letech už má vystudovaných několik bakalářských studií. Jelikož je cílevědomý a učenlivý, studuje dál.
Podle mého názoru je velice chytrý. Po znovuzvolení pana prezidenta Miloše Zemana projevil svou citlivost.

Je rovněž velkým milovníkem zvířat, proto si koupil malou chaloupku poblíž Prahy, kde tráví všechen volný čas a kde chová drůbež, dobytek, pávy, psy a kočky.

Svého strýce mám velice ráda, a i přes nedostatek jeho času za ním mohu kdykoliv přijet.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kris Týna Bajglová, 23.03.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika osoby - můj strýcMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­