ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 94x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika Odyssea

Pro svou charakteristiku jsem si vybral muže velmi často vystupujícího ve starých řeckých bájích a pověstech. Je to velký hrdina a bojovník - Odysseus. Má velké statné tělo a je velmi silný a chytrý. Znám jej pouze z pověstí a myslím si, že některé jeho vlastnosti jsou trochu přehnané.

Chová se jako opravdový džentlmen a svou chytrostí dokáže leckoho přelstít. Nejčastěji se pohybuje na lodi, ale je i dobrým běžcem. K ostatním se chová přátelsky a každému, kdo si jej neznepřátelil, pomůže. Na svou manželku Pénelopé nikdy nezapomněl a vždy ji měl velmi rád. Do všeho se vždy vrhne se vším elánem, co má. Je pilný a splní vše, co kdy slíbil, nebo o co byl požádán. Se svými svaly přemůže každého, kdo se mu postaví na odpor.

Na Odysseovi si vážím jeho chytrosti a hrdinství, které se jen tak nevidí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub, 04.01.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika OdysseaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­