ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.77
Hodnoceno: 213x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika nejlepší maminky na světě

I když si to mnohdy nerada přiznávám, mým vzorem je moje maminka. Aniž bych si to uvědomovala, vytyčuji si stejné cíle, mám podobné vlastnosti a v mnohých situacích bych se zachovala stejně jako ona. A hlavně ji považuji spolu s tatínkem za nejdražší lidi na světě.

Na to, že je mamce 37 let, vůbec nevypadá. Už mnohokrát se mi stalo, že si lidé mysleli, že je to má starší sestra - ať už věkově či vzhledově.
Je vyšší štíhlé postavy s širšími boky. Na její tváři každého nejdříve zaujme široký úsměv, který jsem ve větší míře zdědila po ní, a poté hluboké hnědé oči, z nichž neustále čiší její laskavost. Má kratší hnědé vlasy prosvětlené melírem, s nimiž velmi ráda experimentuje.

Jak už jsem řekla, má krásný úsměv, jenž napovídá o její povaze. Maminka je velmi optimistický člověk, který, i když se cítí špatně, nepotřebuje svou negativní energii přenášet na druhé. Myslím, že je introvert. Je stydlivá, nedokáže prosadit svůj názor, nebo si ho radši nechá pro sebe. I když dokáže být někdy i umíněná.
Mamka je velmi starostlivá osoba, možná někdy až příliš, avšak já vím, že je to tím, že nás moc miluje. Musím říci, že jsem pracovitější ženu neviděla. Doma nenajdete smítko prachu, všude jsou urovnané polštáře, máme nádhernou zahrádku, o kterou s radostí pečuje a uklidňuje se v ní... Tím ale neříkám, že je "workoholička". Jenom obdivuji to, jak všechno s láskou zvládá. Je velmi obětavá. Už jen to, že celý její život je podřízen rodině. Má srdce na dlani. Můžu za ní přijít s každým problémem a ochotně mi poradí. Je velmi svědomitá a učenlivá. I když má pouze výuční list, tak jsme za její kuchařské umění nesmírně vděční. Její svíčková nemá konkurenci.

Abych to shrnula. Maminka je velmi upřímný, laskavý a pracovitý člověk. Každý má své klady a zápory. Ale u ní převažují vlastnosti dobré. I když jí to moc často neříkám, mám ji velmi ráda. Ona to ale ví. Ví, že má milující dceru...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Jahodová, 13.11.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika nejlepší maminky na světěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­