ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 94x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika nejlepší kamarádky

OSNOVA:

1.a) Seznámení s výjimečnou osobou
2.a) Její postava a obličej
b) Optimistická povaha
c) Její záliby
3.a) V nouzi poznáš přítele

Můj seznam kamarádek byl v červenci roku 2003 rozšířen o jednu výjimečnou osobu jménem Katka. Když jsme se poznaly, bylo nám oběma 6 let a od té doby jsme nejlepší kamarádky.
Káťa je stydlivá, protože si každý myslí, že když je trochu silnější, tak že je nafoukaná a pyšná. Ale ona je úplně jiná. Není pyšná či nafoukaná, ba naopak, je velice milá, přátelská a obětavá. A právě proto pro mě tolik znamená.

I když je její postava silnějšího typu, mně to absolutně nevadí. Hlavu má ale docela malou. Na obličeji jí vynikají její velké a modré oči. O nosu můžu říct, že vypadá jak bambulka a její pusa je roztomile malinká. Rty má úzké, ovšem když se na někoho široce usměje, působí to velice přátelsky.

K lidem se chová velmi tolerantně a obezřetně. Dokáže být vzteklá a nepříjemná, ne však v mé přítomnosti. To je naopak praštěná a směje se na celé kolo společně se mnou. Vždy, když jsme spolu, nestane se, že bychom se nudily. Je velmi sympatická, a proto ji mám ráda nejen já, ale i spousta jiných lidí.
Jednou byla na dovolené v Egyptě a poslala mi moc pěkný dopis, že už se jí stýská po tom našem smíchu.
Káťa, jakožto holka, je poněkud línější, ale jenom na uklízení a podobné domácí činnosti. Jinak ve sportu je naopak velice čilá a zúčastní se každé akce, takže mohu říci, že je velice aktivní. Jinak je celkem zodpovědná a spolehlivá.

Její velkou zálibou je sbírka nejrůznějších náušnic. Sbírá je už od osmi let a má jich stovky. A opravdu se je snaží obměňovat každý den. Vždy je zkombinuje s barvou oblečení a říká: "Všechno to musí ladit."
Kačka úplně ze všech zvířat nejvíce miluje psy. Doma má dva pudly, a když jdeme spolu někam ven, vezme je s sebou. S Káťou se vidím pouze o víkendu, protože ona bydlí ve vesnici u Poděbrad a já v Praze, ale každý víkend jsme spolu. A protože jejím oblíbeným seriálem jsou Hrdinové, nikdy se nám nestane, že bychom se alespoň na jeden díl společně nepodívaly.
Káťa také miluje tanec, jelikož však bydlí na vesnici, nemůže chodit na tréninky. Ale jí to vůbec nevadí, vždy o víkendu ji naučím jednu sestavu a ona je za to velmi ráda.

A na závěr snad stačí říct, že Káťa je moje velice dobrá kamarádka. Ona je ta, která mi vždy podá pomocnou ruku, když ji potřebuji nejvíce. A toho si u ní vážím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika nejlepší kamarádkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)