ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 148x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika mojí maminky

Mojí mamku znám přesně 15 let 4 měsíce a 5 dnů. Za tu dobu jsem ji hodně poznala, ale přeci určitě pár věcí o ní nevím. Jsou chvíle, kdy se k sobě chováme jako vlastní ségry, ale někdy jsou dny, kdy se na sebe ani nepodíváme. Moje mamka určitě někdy udělá chybu - vždycky si ji dokáže přiznat, není prostě panovačná! Kolikrát od ní dostanu pohlavek nebo seřváno za to, že jsem udělala něco špatného, ale bohužel to k výchově patří. Mamka je hodně pečovatelská, musí mít všude uklizeno, každý musí být hezky upravený. Ona má každý měsíc jiné nehty; sice ty své má hezké a dlouhé, i přesto si ovšem nechává dělat francouzskou manikúru. A asi jednou za 2 měsíce chodí ke kadeřnici. Moje mamka je stejné postavy jako já a nejlepší je, že si můžeme půjčovat boty. Kolikrát mi připadá, že si s mamkou vyměníme role a já si připadám jako její máma a ona jako moje dcera. Jelikož mám ještě bráchu, nemůže se věnovat stále jen mně. Všichni, co znají mamku dlouho, říkají, že jsme úplně stejné. Nedávno, když jsem byla u babičky, tedy v místě, kde mamka vyrůstala, na mě nějaká paní (asi mamčina přítelkyně) volala jejím jménem. A když přijedeme k příbuzným, tak mi všichni častokrát říkají: "Ty jsi úplně celá mamka!" Někdy, když se rodiče pohádají, zpravidla se zastanu mamky, ovšem někdy nastanou i situace, kde mě třeba něčím naštve, a potom se nesmí divit, že se přidám na tátovu stranu. Nedávno byla mamka nemocná, takže jsem musela její roli zastat já, ale samozřejmě ne ve všem. U mé mamky se mi líbí její uvažování - vždycky vidí všechno jednodušší a hlavně optimisticky. Jediné, co na ní úplně nesnáším, je to její kouření. Kolikrát jsem se jí to snažila rozmluvit, avšak marně. Z jejího vyprávění vím, že mamka v mém věku byla pěkně velká rebelka, ale většina z toho jí byla odpuštěna. Má také 2 bratry, které považuji za opravdu skvělé strejdy. Mamka si dokáže života užívat z plných plic a miluje zábavu, ale nejradši má nás - mě, bráchu a taťku - je to prostě ta nejlepší maminka na světě!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niki, 26.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika mojí maminkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­