ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.65
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika mé spolužačky

Každý všední den začíná jízdou vlakem do školy, kdy k nám v Kutné Hoře přisedá naše spolužačka Gabča. Není den, kdy by se ani jednou nezmínila o tom, co snědla nebo na co má zrovna chuť. Nikdo by neřekl, že zrovna ona se svou postavou tak moc jí. Znám ji skoro rok a půl a rozhodně bych neměnila, protože si spolu můžeme povídat o čemkoli.

Pokud tedy vynechám to, že jídlo bere téměř jako zálibu, musím se zmínit o jejím zevnějšku. Maličká, hubená postava, kterou by si spousta lidí mohla splést s kdejakým dítětem ze základní školy.
Další věcí, které si nejde nepovšimnout, jsou její krásné dlouhé hnědé vlasy. Občas nosí vlasy zvlněné, jindy naopak vyžehlené. Sama pak říká, že když si udělá culík, vypadá plešatě.
Při pohledu na ni vás zaujmou její krásné modré oči, které téměř pokaždé zdobí černá linka na očním víčku. Na některých lidech vás často upoutá jejich nos nebo na sebe strhnou pozornost jejich ústa. Gabčiny rty jsou plné a protažené. Její nos na sebe nikterak pozornost nepřitahuje, protože přesně zapadá do jejího obličeje a sedí k ní.
Často nosí leginy s tílkem, normálním tričkem nebo svetříkem. Co vůbec nemá ráda, jsou kalhoty ze silné rifloviny.

O některých přestávkách, které trávíme společně, není slyšet nic jiného než jen smích. Její nejlepší vlastností je upřímnost. Když se jí něco nelíbí, řekne to do očí a nepomlouvá nikoho za jeho zády. Samozřejmě že někdy umí opravdu hodně někoho naštvat, ale nejde se na ni zlobit dlouho.

Někteří z nás by ji klidně brali za svou sestru, protože se nerada hádá - což u některých sourozenců není možné. S ostatními si rozumí a bez problémů zapadne téměř do každé party. Někdy se trochu stydí, ale takovou vlastnost má asi každý a jen někteří ji zvládnou potlačit a nedají to na sobě znát.

Ve škole jí učení nepůsobí takové problémy jako některým z našich dalších spolužáků, a když se jí chce, dokáže se naučit na test, ze kterého má nakonec jedničku. Občas ji přepadá lenost, takže je to trochu těžší, ale nakonec vždy vše zvládne s úsměvem.

Už se těším, až se potkáme po několika letech od konce střední školy, protože věřím, že si budeme mít o čem povídat i po tak dlouhé době.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva Vebrová, 21.06.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika mé spolužačkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­