ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 193x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika mé osoby

  • vlastní charakteristika neboli autocharakteristika

Dobrý den, chtěla bych se vám všem představit.

Původně jsem se měla jmenovat Kačka, ale protože mám příjmení Stará, prý by mi říkali Stará Káča. A tak se jmenuji Andrea. Pro někoho Andy, pro jiného Ajka a pro dalšího třeba Andrejka, celým jménem prostě Andrea Stará. Je mi 13 (a půl) a bydlím v malém bytě poblíž nemocnice.

Prý jsem vysoká, přímo obří, ale to říkají jen ti malí. Já si myslím, že jsem na svůj věk normální. Dále bych neřekla, že bych byla přímo tlustá, ale rozhodně nejsem nějaké malé tintítko, které se vám zlomí o suchou větvičku. Popsala bych se spíš jako plnoštíhlá, sportovně založená holka, co spoustu kluků rozmetá v páce i v běhu.

Protože jsem v pubertě, můj obličej vypadá, jako by ho poštípaly vosy, je plný větších i menších pupínků. Moje vlasy mají své čestné místo na seznamu věcí, co nesnáším. Jsou dlouhé a blonďaté, což zní sice krásně, ale jejich tvar vám raději popisovat nebudu. Oči mám někdy modré, někdy šedé a jindy modrošedé. Spoustu lidí mi říká, že hezčí oči nikdy neviděli, a tak jsem na ně vážně hrdá.

Trpím panickou hrůzou ze zubařských vrtaček, a proto si přehnaně moc čistím zuby. Mám je tedy bílé a bez jediného kazu.

Hrudník mám obsáhlejší než jiné slečny v mém věku a všude s sebou tahám trochu větší boky a dlouhé nohy.

A vlastnostmi jsem tak trochu od každého. Považuji se za docela chytrou, ale ne tak, že bych byla schopná vymyslet nový fyzikální zákon teď hned tady z fleku, ale spíš že nemusím propotit čtyři trika, abych měla na konci roku samé jedničky. A zároveň k tomu jsem tak trochu natvrdlá, trvá mi, než pochopím, co jste právě řekli, jsem takové to - jak se říká - pako.

Taky jsem hrozně milý člověk, který by nebyl schopný někoho vážně urazit, a když se někdo cítí trapně, raději udělám trubku ze sebe. Snažím se všem vždycky pomoct a není nikdo, koho bych nesnášela nebo nenáviděla.

Na druhou stranu mi nemůžete úplně cokoliv vytknout, protože všechno beru osobně a jsem hodně hysterická. Když někdo nedělá, co chci, okamžitě na něj vyjedu a potom mě to mrzí...

Bojím se pavouků, pavučin, skákání přes kozu, ohně i jisker, pedofilů a ježdění na kolečkových bruslích - z prudkého kopce jedu maximálně 20 kilometrů za hodinu a všeho se vždycky tak příšerně leknu, takže můj jekot slyší lidé možná až někde v Severní Karolíně. A tak si myslím, že v soutěži "Hledá se největší strašpytel" bych neměla konkurenci.

I se vším, co jsem tu teď napsala, mám ráda svůj život. Všechny své kamarády bych nespočítala na prstech (na rukách i nohách) a můžu jistojistě říct, že jsem šťastná. Nic mi nechybí, dělám to, co mám ráda a umím se smát a užívat si života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika mé osobyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)