ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.76
Hodnoceno: 252x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika kamarádky

Se Štěpánkou se známe necelé dva roky, ale i přesto jsme se již docela dobře poznaly.

Její postavu modelky krášlí několik milých rysů. Z výrazných hnědozelených očí do světa srší přátelství a upřímnost. Rozzářeným úsměvem, zdobeným bílými zuby a rovnátky, rozvíří ve svém okolí dobrou náladu a proti jejímu úsměvu nezůstane nikdo imunní. Svěží červené rty kontrastují s bledší pletí ostře řezaného obličeje.

Asi nejvíce na ní obdivuji její temperament a současně klidnou povahu i jak z ní neustále vyzařuje velké množství energie. Dokáže se radovat z maličkostí a rozhodně jí nechybí smysl pro humor, a tak, pokud se v její blízkosti kdokoliv objeví, neustále hýří vtipem a výbornou náladou. V kolektivu je docela oblíbená a vždy vítána. Snaží se být k ostatním upřímná, ale zároveň zdvořilá, aby nikoho neurazila. Přestože si nenechá nic líbit, patří mezi bezkonfliktní typy. Nesnáší neupřímné jednání nebo pomlouvání druhých a nedělá ostatním to, co by se jí samotné nelíbilo. Je spolehlivá, neboť když jednou něco slíbí, tak to dodrží.

U Štěpánky převažují kladné vlastnosti, ale přece jen - nikdo není dokonalý. Někdy má zbytečně tvrdou hlavu, když si stojí za svým názorem. Občas se nadchne pro jednu věc, které věnuje nesmyslně hodně času. Díky tomu, že není naprosto perfektní, nikdy se s ní nenudíte.

Cit a lásku ke zvířatům uplatňuje na svých dvou králících a kocourovi jménem Čikoun. Ráda hraje ping-pong a největší zálibou pro ni je jízda na koni, na jejím oblíbeném zvířeti. I přes sportovní nadšení je taktéž spokojená v pohodlí domova s knížkou v ruce.

Štěpánku mám moc ráda a vážím si jí. Je to jedna z mých nejlepších kamarádek.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: terka138, 29.10.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika kamarádkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­