ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 57x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika kamarádky (3)

Osoba, kterou jsem se rozhodla charakterizovat, je má nejlepší kamarádka Štěpánka. Nedávno jí bylo 15 let a žije ve městě Bílina, kde společně se mnou navštěvuje místní gymnázium. Se Štěpánkou jsme se seznámily skoro před čtyřmi lety na letním táboře a momentálně spolu chodíme do stejné třídy.

Štěpánka není příliš vysoké postavy, měří okolo 165 cm a je velmi štíhlá. Je jednou z nejkrásnějších dívek v mém okolí, má kaštanově hnědé dlouhé vlasy a zelenohnědé oči. Obličej jí krášlí široký úsměv zdobený rovnátky.
Styl oblékání Štěpánky je vkusný, většinou nosí rifle s košilí nebo nějakým svetrem tlumených barev.

Štěpánka je v kolektivu spíše nenápadná a tichá, ale mezi kamarády je vždy otevřená, vstřícná a ochotná. Je nekonfliktní a vždy se problémy snaží řešit v klidu. A vůbec nejlepší na ní je, že je neuvěřitelně vtipná, vždy dokáže rozesmát a zlepšit náladu. To, že je Štěpánka spíše introvert než extrovert, ale není za každé situace pozitivní, její neprůbojnost se jí občas nevyplácí.

Sporty nejsou Štěpčinou nejsilnější stránkou, proto raději tráví spoustu času venku se svým psem Whitem, kterého cvičí už od jeho štěněcího věku. Ale momentálně je jejím největším koníčkem focení - jak za fotoaparátem, tak před ním. Svými fotografickými úlovky se poté ráda chlubí na sociálních sítích.

Já ani nikdo v mém okolí by nikdy neřekl, že mojí nejlepší kamarádkou bude "ta tichá holka", ale dnes tomu tak je a já jsem nesmírně vděčná Bohu, vesmíru i všem nadpřirozeným silám, že jsem ji mohla poznat. Doufám, že i díky našim rozdílný povahám si zůstaneme nadále blízké a budeme ještě dlouho nejlepšími kamarádkami.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: youtubeismylife, 04.06.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika kamarádky (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­