ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.70
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika kamaráda (2)

Kolem mě se pohybují lidé různých tváří i různých povah. Já mám to obrovské štěstí, že mezi těmito lidmi je i Lukáš, který rád pomáhá lidem kolem sebe. Luky je můj dlouholetý kamarád a člověk, který je trošičku jiný.

Lukáš je střední postavy s lehce vypouklým bříškem. Dal by se přirovnat k sněhulákovi Olafovi z pohádky Ledové království, jenž má rád vřelá obětí - tenhle klučina je miluje snad ještě víc. Jeho obličej je charakteristický vysokým čelem. Uprostřed kulatého obličeje má krásné modrohnědé oči s celkem dlouhými řasami. Nos je přiměřeně velký, akorát k jeho obličeji. Trochu menší ústa mu zaručují krásný úsměv. Jeho vlasy jsou hodně podobné Dolphovi ze seriálu Simpsonovi, a to nejen tvarem, ale i barvou. Kdyby ti dva stáli vedle sebe, nepoznáte rozdíl. Středně velké uši má schované pod vlasy.

Luky by se dal označit jako naivní člověk. Nikdy si nedokáže připustit, že na celé zemi nežijí jen hodní lidé. Celý svět nemůže jen plnit dobro a být na sebe hodný. Jsme lidé a ti občas udělají chybu anebo na někoho dokážou být i zlí. Luky by tohle chtěl napravit, aby už na světě nebylo tolik krádeží, vražd nebo rozvodů...
Kamarád to měl v životě hodně těžké díky tomu, že se mu rodiče rozvedli, a tak si přeje, aby lidi na sebe byli hodní a nerozváděli se při první příležitosti.

Jinak je moc upřímný, všechno říká lidem na rovinu, i když by jim to mohlo třeba malinko snížit svědomí, ale od něj to zní vždy pěkně. Hodně přemýšlí, aby toho druhého neurazil.
Luky je prostě dokonalý člověk pro každou holku. Kdyby mohl, snesl by jí modré z nebe, roztrhal by se pro ni. Má prostě dokonalé srdíčko.
Ale občas se taky dokáže poprat, vždy jen kvůli holkám... Kdyby mi někdo ublížil, tak by mu dokázal zlomit obě ruce, ne-li udělat něco horšího.

Lukáše mám moc ráda a nikdy bych se ho nevzdala. Je to nejúžasnější kluk na světě, kterého znám. Kdyby se mu něco stalo, asi bych to nepřežila. Jen kvůli tomu, jaký je a jak se chová, na mě udělal velký dojem.
Jsem ráda, že tak úžasného člověka mám zrovna já ve své blízkosti. Vždy mi pomůže, ať se děje, co se děje!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eli, 05.04.2022

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika kamaráda (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­