ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.93
Hodnoceno: 448x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika člověka, kterého mám ráda


OSNOVA:

I. Úvod:a) Seznámení s výjimečným člověkem
II. Stať:a) Vzhled a vlastnosti
b) Nadání, schopnosti a škola
c) Řeč těla, projevy povahy
III. Závěr:a) Má výborná kámoška


Velmi dlouho jsem přemýšlela, o kom budu tuto slohovou práci psát, ale nakonec jsem si uvědomila, že mi stojí přímo před nosem. Tento člověk mi skutečně rozumí, je téměř mým druhým já. Jmenuje se Petra a je z Předměřic.

Má nebesky modré oči plné porozumění a něhy. Její krátké černé vlasy lemují její milý obličej. Nosí věci podle svého vlastního jedinečného stylu, většinou černé barvy. My dvě si opravdu dobře rozumíme, protože máme velmi podobné vlastnosti. Nejvíce na ní oceňuji pochopení a důvěru. Je skvělé, že mám někoho, komu mohu věřit a svěřit se mu se vším, co právě prožívám a ona se zase svěřuje mně. Je také velice citlivá a vnímá tento svět úplně jinak než všichni okolo nás. Připadá mi, že vše, co je kolem dokola, vidí jen pozitivně, a to je něco, co se v dnešní době u mnoha lidí nevidí. Někdy má stavy, kdy se nemůže přestat smát. To si potom lidé říkají - ta holka musí být blázen, ale není. Je to jen způsob, jak se prosazuje v okolí. Většina lidí ji prostě zbožňuje, protože tak usměvavého, veselého a energického člověka jen tak někde nepotkají.

Její koníčky: závodně se věnovala pozemnímu hokeji, teď chodí hrát jen rekreačně. Dále chodí do posilovny (je totiž do sportu zapálená), ale v této době je snad jejím největším "sportem" přítel Lukáš, o kterém neustále mluví. Je velmi nadaná po umělecké stránce, umí nádherně malovat nejen na papíře, ale i na obličej. Také ráda zpívá a myslím si, že by zvládla i nějakou roli v ochotnickém divadle. Ve škole ji to velice baví, vybrala si veřejnoprávní, kde je výuka založená na právu. Tyto hodiny má asi nejraději, jelikož vypráví o svém učiteli, se kterým velice ráda polemizuje.

Péti nevýhodou je její tělo, vše na ní prozradí. Výraz obličeje i to jak si pohrává s rukama, vždy poznám, jestli má dobrou, nebo špatnou náladu, anebo zdali se jí stalo něco ošklivého. Ostatní lidé to asi nepoznají, ale já v každém případě, je to asi proto, že máme tolik společného.

Často si říkám, jak je vůbec možné, aby někdo uměl tak výborně argumentovat, být tak umělecky nadaný a ještě tak skvělý kamarád. Je to můj nejbližší přítel, a když mám nějaký problém, s Péťou ho vždy vyřeším, pokud se mi něco povede, tak i ona z toho má velkou radost. Kdybych si mohla vybrat sestru, určitě by to byla právě Péťa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika člověka, kterého mám rádaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)