ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.27
Hodnoceno: 250x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika bratra

K charakteristice jsem si vybrala svého bratra, protože je mi z rodiny nejsympatičtější. Když mám nějaký problém, tak mi s ním ochotně poradí. Rodiče mi samozřejmě rovněž pomáhají, ale nejdříve se stejně obracím na bratra.

Je mu 17 let, měří 190 cm a je svalnaté postavy. Má malou hlavu s tmavě hnědými vlasy, velké hnědé oči a větší nos s hrbolkem, který má po matce, stejně jako já. Jeho velké, bílé zuby se schovávají za tlustými, malinovými rty.

Navštěvuje střední školu v Ostravě. Nejčastěji chodí do posilovny, hraje poker, sedí u školy na hřišti s kamarády nebo tráví čas na počítači. Má silné, velké ruce a dlouhé nohy.

Ke všem se snaží mít dobrý přístup, tedy až na některé profesory. Vztah ke mně nemohu popsat, protože bych se ho musela nejprve zeptat, a to já raději nechám jeho představy o mně neodhalené. Jeho povahu lze charakterizovat jako bláznivou, přátelskou, obětavou, bojácnou a někdy i vcelku drzou. Ovšem musím hlavně zdůraznit tu bojácnost, protože když někde spatří pavouka, je s ním doslova "zle". Přitom takový malý pavouček je roztomilý, nechápu, co se mu na něm zdá tak strašného.

Bratr je mi prostě bližší než rodiče. V rodinných vztazích je důležitá důvěra, kterou my k sobě máme. Občas se sice pohádáme, ale to snad všichni sourozenci. Vždy se však brzy usmíříme.

Ze začátku pro mě bylo těžké svého bratra popsat a charakterizovat, neboť když o něm tak přemýšlím, je celkem složitý k popsání. Avšak díky tomuto slohu jsem o něm nakonec zjistila víc, než kdybych jej vůbec nepsala.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Staňulka, 17.05.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika bratraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­