ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 234x Prosím, ohodnoť práci

Čert (pohádková postava)

Už od pradávna jsou čerti synonymem zla. Matky od nepaměti strašívají své nezdárné děti pohrůžkami, že si pro ně přijde rarach. Ba co víc, v minulosti se čertů báli i mnozí dospělí. Z vědeckého hlediska rozlišujeme několik typů čertů.

Takový čert "kotelník" je velký a chlupatý, jeho ušpiněný kulatý obličej lemují neméně znečištěné uhlově černé, vlnité vlasy, mezi kterými se dá ledasco najít, od popela a slámy až po rohy a mnohé živočišné druhy. Nad jeho ohnivě hnědýma, krve podlitýma, lstivýma očima se klene černé huňaté obočí. Dominantou celého obličeje je hákovitý nos připomínající skobu, pod nímž se rozprostírají široké masité rty, ze kterých se zlověstným "hudry, hudry" vykukují žluté občas chybějící zuby. Jeho poznávacími znameními jsou: rohy - od malých růžků, až po veliké beraní rohy; dále pak ocas, jenž mu v rozčilení rozpustile klimbá ze strany na stranu; místo levé nohy má koňské kopyto, kvůli němuž mu sprint činí menší problémy.

Čert je obvykle lstivý a podlý, nic mu nečiní větší radost, než vytáhnout z nic netušícího hříšníka jeho prohnilou duši. Je hodně závistivý, nesmírně ho deptá, že má horší kotlík než jeho čertí kolegové. Dokáže strávit hodiny nesmyslným handrkováním o tom, proč zrovna nedostal ten prostorný kotlík on namísto toho povaleče čerta Barnabáše. A čert je i velmi hloupý, takže ho dokáže přelstít každý český Honza. Mezi jeho oblíbené zájmy patří šťouchání vidlemi do vařícího se v kotli, kterého má rarach na starost. Jeho další zábavou jsou hazardní hry, zejména pak karban.

Mnoho lidí si myslí, že čert je dávno vyhynulým živočišným druhem, ale není to tak. Čerti jsou jen velmi přizpůsobiví svému okolí, změna totožnosti jim nečiní žádné větší problémy. Stačí se jen pořádně rozhlédnout kolem sebe. Budete šokování, jak se z příjemného důchodce v parku vyklube nefalšovaný pekelník...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: fleur_packyt, 04.10.2007

   
­­­­

Slohová práce Čert (pohádková postava) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čert (pohádková postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­