ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.61
Hodnoceno: 194x Prosím, ohodnoť práci

Čarodějka Dorka (pohádková postava)

Vybrala jsem si pohádku Dobrodružství čarodějky Dorky. Z této pohádky jsem zvolila postavu čarodějky.

Čarodějka Dorka je vyšší a hubené postavy. Její čelo je nízké s úzkým obočím. Má velké zelené oči, nos má dlouhý, zvednutý nahoru a na konci nosu má černou bradavici. Na nose nosí malé kulaté brýle. Její ústa jsou velká a křivá a v ústech vyčnívá jen pár zubů. Vlasy má čarodějka dlouhé, šedivé a docela rozcuchané. Většinou nosí na hlavě obrovský černý klobouk. Na rukou nemůžete přehlédnout dlouhé špičaté nehty. Chodí oblečena do černých šatů ke kolenům, které jsou dole rozstřihané. Navléká si žlutozelené pruhované punčochy a velké špičaté boty s fialovými přezkami.
Čarodějka Dorka bydlí ve staré polorozpadlé chalupě. Na střeše jsou modré tašky obrostlé mechem a křivý komín dodává celému obrazu chalupy třešinku na dortu.
Čarodějka umí všelijaká kouzla a čáry, ale skoro vždycky je poplete. Nejvíce mě opoutalo, že čarodějka Dorka je na rozdíl od jiných čarodějnic hodná a svými kouzly nikomu neubližuje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karlos, 24.06.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čarodějka Dorka (pohádková postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­