ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.59
Hodnoceno: 203x Prosím, ohodnoť práci

Čarodějka Dorka (pohádková postava)

Vybrala jsem si pohádku Dobrodružství čarodějky Dorky. Z této pohádky jsem zvolila postavu čarodějky.

Čarodějka Dorka je vyšší a hubené postavy. Její čelo je nízké s úzkým obočím. Má velké zelené oči, nos má dlouhý, zvednutý nahoru a na konci nosu má černou bradavici. Na nose nosí malé kulaté brýle. Její ústa jsou velká a křivá a v ústech vyčnívá jen pár zubů. Vlasy má čarodějka dlouhé, šedivé a docela rozcuchané. Většinou nosí na hlavě obrovský černý klobouk. Na rukou nemůžete přehlédnout dlouhé špičaté nehty. Chodí oblečena do černých šatů ke kolenům, které jsou dole rozstřihané. Navléká si žlutozelené pruhované punčochy a velké špičaté boty s fialovými přezkami.
Čarodějka Dorka bydlí ve staré polorozpadlé chalupě. Na střeše jsou modré tašky obrostlé mechem a křivý komín dodává celému obrazu chalupy třešinku na dortu.
Čarodějka umí všelijaká kouzla a čáry, ale skoro vždycky je poplete. Nejvíce mě opoutalo, že čarodějka Dorka je na rozdíl od jiných čarodějnic hodná a svými kouzly nikomu neubližuje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čarodějka Dorka (pohádková postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)