ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.17
Hodnoceno: 241x Prosím, ohodnoť práci

Bláznivý Einstein

Ne, nerozhodla jsem se pro charakteristiku famózního matematika a fyzika, nýbrž pro osobu, kterou byste s touto slovní hříčkou jen těžko spojovali. A tou osobou je náš pan ředitel.
Už si přesně nevzpomínám, kdy ve mně pan ředitel tento dojem vyvolal: jestli při našem prvním setkání, kdy jsem se se předvedla přímo skvěle a to tak, že jsem se ho ptala, kde najdu "hlavu tohoto ústavu", či při jedné ze skvělých hodin matematiky.
Ale zpět k panu řediteli.
Nejvíc se mi na něm líbí jeho vlasy, tedy až po tom, co vyjmenuji jeho další ctnosti, jako jsou: upřímnost, vtipnost, mírumilovnost, ale také přísnost a svým způsobem neodolatelnost.
A právě ty zmiňované vlasy mi připomínají amerického génia. Vždy, když se prochází pro něho typickým, houpavým krokem, vidím před sebou nejznámější Einsteinovu fotku, kde má své husté vlasy zvláštně naježené, a nebála bych se ani říci, jako po elektrickém šoku. A i úsměv je podobný, sice nemohu posoudit jestli se také Einstein tak často, rád a nahlas smál, ale oba úsměvy mají rozhodně něco do sebe.
Pro jeho svéráznost jsem si sice nejednou říkala, co na téhle škole pro boha dělám, ale člověk si časem zvykne a to i na bláznivé nápady a akce, které jsou jeho doménou – nutno podotknout za vydatné pomoci celého učitelského sboru.
A snad proto ho každý pro jeho schopnosti řízení, ale také pro schopnost naslouchat či vyjadřovat své sympatie, alespoň obdivuje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Vlková, 08.08.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bláznivý EinsteinMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­