ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.95
Hodnoceno: 439x Prosím, ohodnoť práci

Bilbo Pytlík (literární postava)

Vybrala jsem si hlavního hrdinu knihy Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, protože mě tento hrdina před dvěma lety na horách velice zaujal. V průběhu knihy se Bilbo Pytlík - tak se hlavní hrdina jmenuje - měnil v lepší osobu, a to mě na něm zaujalo.

Bilbo Pytlík dosahuje asi tak polovičky našeho vzrůstu a je menší než bradatí trpaslíci. Má polodlouhé kudrnaté vlasy. Oči vypadají jako dva černé uhlíky a uši jsou stejné velikosti jako netopýří uši. Nos není velký ani malý a pod ním se neskrývá žádný knírek. Ústa má malá, ale když se zasměje, objeví se široký úsměv s třpytivě bílými zuby. Pod ústy nenarostly taky žádné vousy. Bilbo má dost široký krk, který někdy nelze vidět. Ramena nejsou vůbec široká. Z ramen vychází krátké ruce a na konci rukou se nachází velmi obratné hnědé prsty. Jeho hruď je většího vzrůstu, ale vůbec to nevadí, protože obtloustlé bříško se k ní náramně hodí. Nohy má také krátké. U prstů na nohách se nachází chloupky velmi podobné jeho vlasům.

Bilbo jako každý hobit má rád pestré barvy. Nejčastěji si obléká oblečení se žlutou a zelenou barvou. Je velmi rád, když je kolem něj pořádek. Rád taky vykuřuje ze své dlouhé fajfky, která mu sahá až k prstům u nohou.

Bilbo je na začátku knihy obyčejný, hodně líný hobit, který má smíchu a legrace hojnost. Každý hobit z Kraje by o něm řekl, že ho zná jako své boty. Jeho lenost je pozůstatkem rodu Pytlíků. Touha po dobrodružství tohoto hobita je díky jeho matce Beladoně Bralové, která pocházela z rodu dobrodruhů, vlastně Bralů. Hobit je tedy velmi pohodlný, líný a dává znát, že má dost peněz. Někteří si oněm myslí, že dělá jako by spolkl všechnu moudrost. Pobaví se rád se sousedy, ale jde-li kolem velký člověk, slušně ho od sebe vyhodí.

V průběhu knihy se Bilbo však mění. Začne se přátelit se všemi, co mají otevřenou náruč přátelství. Už není líný jako veš, ale je čirý jako rybička ve vodě. Není vůbec lakomý, spíš naopak rozdávačný. Přestalo mu záležet i na pořádku kolem něj. Bilbovi na konci knihy ani nevadilo, že se s ním žádný hobit z Kraje nebavil a že ho všichni pomlouvali.

Na konci knihy je tento malý hobit Bilbo Pytlík úplně jiný než na začátku a zjistil, že si nemůže být jist zemí pod nohama a nebem nad hlavou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kočička, 15.02.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bilbo Pytlík (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­