ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Autoportrét

  • moje autocharakteristika aneb já, spolehlivý snílek
  • některé osobní údaje byly redakcí poupraveny

Jmenuji se Tereza Čermáková, narodila jsem se na konci dubna roku 2001 okolo tří hodin odpoledne v Opavě. Už třetím rokem studuji na Wichterlově gymnáziu v Ostravě-Porubě.

Jsem asi 166 cm vysoká, pyšním se dlouhýma nohama a myslím si, že vypadám celkem štíhle. Mám světle hnědé vlasy, délkově tak po ramena, rovné jako hřebíky s blond ofinou, pod kterou částečně zakrývám své poněkud větší čelo. Mé oči mají světle modrošedý nádech, nad nimi se nachází hnědé, poměrně husté obočí. Řasy si často maluji, aby byly hustější a delší. Nos a ústa bych popsala jako středně velké, mezi nimi mám drobné znamínko.

Ráda hraji na housle, občas si zabrnkám na kytaru, ale to mi moc nejde. Nejšťastnější jsem, když si můžu o víkendu jít zastřílet. Střílím už tak půl roku a jde mi to celkem dobře. Tak to alespoň říká můj trenér.

Moji osobnost bych přirovnala k vůdkyni vlčí smečky. Mám hodně přátel a velmi ráda přejímám v tomto kolektivu iniciativu. Když už jsem u těch vlků, často pracuji jako vlk samotář, protože nesnáším moment, kdy mi někdo moji práci kazí.

Nezřídka jsem velmi vznětlivá, ale podle mého názoru také velmi přátelská a veselá. Občas se zamyslím, začnu nedávat pozor na to, co kdo říká, a pak jsem dost mimo. To vadí jak kamarádům, tak učitelům ve škole.

Jsem spolehlivá a hodně často se snažím všem pomoci. Třeba jenom tím, že je rozveselím v čase, kdy mají "depku", jsou smutní nebo prostě jenom znudění.

Někdy jsem na sebe přísná a jindy se zase chovám velice laxně a ne zrovna moc zodpovědně.
Podle mého názoru jsem velice nadprůměrně upovídaná, chytrá, hezká a hlavně sebevědomá.

Mým cílem do budoucna je být modelkou, a pokud se to nepodaří, variantou číslo dvě je stát se zubařkou.

Tak to jsem já.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Čermáková, 12.03.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
AutoportrétMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­