ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 64x Prosím, ohodnoť práci

Artemis Fowl (literární postava) (3)

OSNOVA:

1.a) Seznámení s postavou
2.a) Vzhled postavy
b) Charakter postavy
c) V jakém prostředí postava žije
d) Můj vztah k postavě
3.a) Zhodnocení postavy

V této slohové práci budu charakterizovat dvanáctiletého Artemise Fowla ze stejnojmenné knihy, kterou napsal irský spisovatel Eoin Colfer. Artemise jsem si vybrala, protože patří mezi mé oblíbené literární postavy a v knize je navíc dobře popsáno, jak vypadá a jak se chová.

Artemis je štíhlé a vysoké postavy. Má hnědé, nakrátko střižené vlasy, pod kterými se na čele tu a tam objeví vrásky. Od věčného vysedávání u počítače a nepříznivého počasí v Irsku má bledou pleť. Preferuje společenské oblečení, černý oblek a drahé nablýskané boty. Ne jako jeho vrstevníci, kteří nosí džíny a trička s potiskem či jiné moderní oblečení. Artemis chodí do Školy pro mladé gentlemany v St. Bartleby, takže nosí většinu času rovněž školní uniformu.

Artemis jeví známky inteligence vyšší, než jakou měl člověk od dob Wolfganga Amadea Mozarta. Porazil v on-line turnaji evropského šachového šampiona Evana Kashoggiho, dal si také mimo jiné patentovat dvacet sedm vynálezů a vyhrál v architektonické soutěži se svým návrhem nové budovy Dublinské opery. Otázkou však je, proč se někdo tak vysoce inteligentní, jako je Artemis, věnuje právě zločinu? Odpověď najdeme v osobě jeho otce-kriminálníka, jenž nejspíš zahynul při snaze legálně podnikat na lodi Fowl Star v severním Rusku.
Artemis napsal počítačový program, který dokázal převést miliony dolarů ze švýcarských bank na jeho vlastní konta, padělal více než tucet impresionistických obrazů a ošidil Národ skřítků o značné množství zlata. Většina psychologů, se kterými se bavil, skončila jako nesmyslně blábolící trosky. Zbláznili se pod nátlakem jeho fascinujících a promyšlených odpovědí.

Jak jsem již zmiňovala, Artemis žije v Irsku, a to v malebném panství Fowl Manor se svou matkou Angelinou. Ta po nehodě svého muže nevyšla ze svého pokoje, takže má Artemis klid vymýšlet své plány a zločiny. Samozřejmě, že nežije odkázaný jenom sám na sebe. Od dětství mu po boku vždy stojí Domovoj Butler, Artemisův strážce, asistent, ale hlavně dobrý přítel. Rod Butlerů stojí za rodem Fowlů už po staletí a věrně jim slouží. Je to tradice a čest.

Artemise mám ráda, zejména kvůli jeho genialitě a projevu. Možná že to tak nevypadá, ale uvnitř stále doufá, že jednou najde svého otce a po jeho boku bude páchat všechny možné zločiny. Nedokážu si však představit, že bych se s ním přátelila. Už jen kvůli jeho inteligenci bych si vedle něj připadala jako malé dítě.

Artemis je úžasná literární postava a velice mě baví číst o jeho strastiplné cestě životem. Zajímalo by mě, jak si ho autor ve skutečnosti přesně představuje. Kdybych ho měla nakreslit, asi bych namalovala kluka, který vypadá skoro jako upír.
Tuto slohovou práci bych chtěla zakončit větou, kterou jsem našla na oficiální stránce o Artemisovi: "Kdybych měl o Artemisovi říct, že je génius, tak bych mu křivdil."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Artemis Fowl (literární postava) (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)