ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.43
Hodnoceno: 351x Prosím, ohodnoť práci

Arnold Schwarzeneger - můj oblíbený herec


OSNOVA:

I. Úvod:a) Seznámení s oblíbenou postavou
II. Stať:a) Fyzický vzhled
b) Citová stránka
III. Závěr:a) Poučení


Arnold je můj oblíbený herec, protože se vypracoval z obyčejného malého kluka na hvězdu světového formátu. Jeho vytrvalost a píle ve mě vyvolává nadšení. 6x po sobě získal titul Mr. Olympia, byl označen za kulturistu 20. století. Organizoval se v soutěžích pro tělesně postižené.

Jako herec má image drsného vysokého vojáka s krátkými tmavými vlasy, neohroženým výrazem ve tváři. Vždy se dívá přímo do obličeje svého nepřítele, který se bojí jeho obrovských svalů na rukách. Jeho hruď připomíná betonovou zeď proti níž není radno se rozběhnout. Jeho nohy jsou též vypracovány a napumpovány krví. Postavy je veliké. Jednoduše lze říci že je to špičkový kulturista.

Jeho role jsou různé. Hrál starostlivého otce ve filmu Komando, který se snaží zachránit dceru před teroristy. Jako ve správném akčním filmu ji zachrání a pobije všechny padouchy. Ukazuje se jeho rodinné cítění. Potom v Terminátorovi hraje zlého robota z budoucnosti, jehož úkolem je zabít matku největšího nepřítele robotů. Další z řady filmů je 6. den. Ten je o jednom pilotovi vrtulníku, kterému se připletou do života obchodníci s klonováním. Snaží se ohrozit jeho rodinu, ale Arnold se stejně nedá a zachrání jak svůj klon, tak i rodinu.

V jeho rolích je opravdu cítit ten prožitek chybějící u většiny filmových herců. Jeho těžké dětství ukazuje, že lidé, kteří vyrostou v chudobě a bídě, dokážou víc než lidé vyrůstající v přebytku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nostradamus, 04.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Arnold Schwarzeneger - můj oblíbený herecMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­