ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.81
Hodnoceno: 152x Prosím, ohodnoť práci

Arnold Jidáš Rimmer (seriálová postava)

Ke své charakteristice jsem si vybrala hologram z kultovního britského televizního seriálu Červený trpaslík - Arnolda Jidáše Rimmera, řečeného magora.

Arnold je vysoký a štíhlý - to proto, že ho otec stejně jako jeho tři sourozence natahoval na skřipec. Bratr frank měl v jedenácti už 190 cm.
Hlavu Rimmerovi pokrývají hnědé střapaté vlasy, ostříhané na krátký vojenský sestřih. Je totiž přesvědčen, že války vyhrávali vojáci s kratšími vlasy.
Na jeho velkém čele se rýsuje písmeno "H", což je známka toho, že je hologram (je tvořen pouze ze světla, a tak se zpočátku nemůže ničeho dotýkat)
Na svět se dívá hnědýma očima, nad nimiž se klene také hnědé obočí. Na Rimmerově obličeji dominuje jeho velký nos. Kocour jednou i Rimmera označil "nozdry jako vítěznej oblouk." Jeho rty jsou úzké a nevýrazné.
Arnold za svého života nosil uniformu Jupiterské důlní společnosti. Jako hologram vystřídal mnoho oblečení a převleků. Po obživení ale vystřídalo uniformu vězeňské oblečení.
Na Rimmerovi vás zajisté upoutá jeho nápadné a dlouhé salutování, při kterém divoce kroutí zápěstím. Arnold chodí rovně, jako kdyby spolkl pravítko.
Rimmer je dle svých vlastních slov disciplinovaný, organizovaný, naprosto oddaný své práci a vždy má u sebe tužku. Avšak naproti tomu ho lidé považují za naprostého magora a pohrdají jím všichni krom lodního papouška, a to jen proto, že žádného nemají. To jeho spolubydlící Dave Lister o něm říká, že je prolhaný, úskočný a svinský prevít se šarmem a společenskou grácií filcky. Pravdě se rozhodně více přibližuje Lister, jelikož Arnold se vždy snaží především zachránit si svou vlastní kůži a ostatní posádku lodi Červený trpaslík nechat napospas nebezpečí. Rimmer je ale i velmi ctižádostivý, ve vesmírném sboru nastoupil jako 3. technik. stále, leč marně se pokoušel alespoň třicetkrát složit astronavigační zkoušky, aby dosáhl důstojnické hodnosti. Podařilo se mu jen povýšení na 2. technika. Arnodovi zemřela štědrost v devíti letech, je tak lakomý, že si musel od Listera půjčit peníze na jeho dárek. Peníze však doposud nevrátil.
Rimmerův vztah k lidem je přibližně takový, že snad všechny nenávidí. Jedno odpoledne strávil jako služba na lince důvěry. Volalo mu pět lidí a všichni spáchali sebevraždu. A to ještě jeden chudák spletl číslo, volal si o výsledky kriketu. Noviny tomu říkaly: "Den Lumíků". Rimmer je vůbec velmi neschopný. Trvalo mu rok, než se naučil zatloukat stanové kolíky. V kapitánově zprávě o Rimmerovi bylo slovo "imbecil" v jedné větě čtyřikrát. Kromě toho v ní bylo ještě Rimmerovo jméno a dvojtečka.
Arnold nenávidí především Listera a jeho kytaru; Eso Rimmera, což je jedno z jeho alternativních já, který je vším tím, čím chtěl on sám vždy být. Dále nenávidí polévku Gazpacho, o které nevěděl, že se podává za studena. A nejvíc nenávidí sebe. Pohrdá sebou, nenávidí vlastní neschopnost a hloupost. Opovrhuje sebou pro svá nesčetná zklamání, cítí vůči sobě tu nejhlubší trýznivou averzi. Pohrdají jím i rodiče, jelikož nesplnil jejich očekávání. Jeho tři bratři se stali důstojníky ve Vesmírném sboru, zatímco on skončil jako obsluha automatů na polévku. Nedokáže s kýmkoli navázat trvalý vztah a jedinou, která s ním sdílela důvěrné okamžiky, propíchl. Má nedostatek šarmu, cti, kouzla a trýznivé svědomí, že ho za celý život neměl nikdo doopravdy rád.
Též nenávidí své rodiče, taky se s nimi ve čtrnácti letech před soudem rozešel a nadále stýkal už jen sporadicky. Matka - semetrika ze semetrikova, otec - zkrachovalý voják, a tak veškerou vinu za svou neschopnost svaluje na ně. Ví, že je nula, avšak vzhledem k jeho zázemí je nula pokrok. A že jeho rodiče byli velmi divní. Byli totiž Vířivými adventisty sedmého dne. Věřili, že musí každou neděli vířit. Věřili všemu, co stálo v bibli. Vír, naděje a láska. Bohužel v té jejich bibli byla tisková chyba.
Ale jsou i věci, které má Rimmer rád. Například má svou sbírku telegrafních sloupů 20. století. Arnold nade vše rád poslouchá recitály na Hammondovy varhany, dokonce byl tajemníkem jejich spolku. Také je velkým fanouškem Reggieho Wilsona a popového Delia. Za klasiku považuje Mozarta, Mendelssohna a Mötorhead. Rimmer skoro každý den cvičí nekrobic, což je aerobik pro mrtvé. Po večerech našívá jmenovky na své kondomy z lodních přídělů. Jeho nejmilejší knížkou je "Jak balit holky pomocí hypnózy". Tak dostal Lorraine - dívku s umělým nosem (ušlechtilý kov, žádný zmetek). Bohužel jeho vtipy o jejím nose nepadly na úrodnou půdu a Lorraine z rande utekla. Ale určitě ne proto, že by Arnolda nechtěla. Druhý den mu volala, že by se s ním ráda sešla, ale stěhuje se na Pluto. A co Rimmer doopravdy zbožňuje - vojáky. Měl dokonce svou vlastní sbírku kafrového dřeva. A obdivuje Napoleona. Ještě má rád boxerské rukavice a lidové tance.
Jestli vám ani po tomhle nepřipadá Arnold dostatečně divný, věřte, je ještě divnější. Ačkoliv je jeho druhé jméno Jidáš, říká si Jonatán. Rimmer podepisuje úřední dopisy "A.J.Rimmer BDP", což znamená "Bronzový diplom za plavání". Arnold dokonce i pojmenoval svá kopyta na boty: pondělokopyto, úterokopyto... To aby se pravidelně střídala! Rimmer zjistil, že byl v minulém životě eunuchem na dvoře Alexandra Velikého.
Někomu by se snad mohlo zdát, že Arnold zrovna nepřekypuje dobrými vlastnostmi a většího magora byste asi i nenašli. A ač se to moc nezdá, je Rimmer i velmi velkomyslný. Když mu Lister jednou škodolibě šlápl na nohu s úmyslem ho zranit, což mohlo vést až ke vzpouře, Arnold byl tak šlechetný a nebyl pomstychtivý, že nežádal trest smrti.
Pokud jste si až doposud neudělali obrázek o Arnoldu Rimmerovi, můžete ho získat tak, že se na seriál podíváte...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Arnold Jidáš Rimmer (seriálová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)