ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 183x Prosím, ohodnoť práci

Anetka

OSNOVA:

I.a) Základní informace
II.a) Vzhled
b) Vztah k lidem
c) Škola
d) Zájmy
III.a) Důležité vlastnosti přátel

Slečna, kterou jsem si vybrala popisovat a charakterizovat, se před téměř rokem stala mou kamarádkou. Narodila se před devatenácti lety. V současné době studuje střední školu fotografickou, filmovou a televizní ve Skalsku u Mladé Boleslavi.

Svět pozoruje pronikavýma modrýma očima. Její zvlněné hnědé vlasy lemují hezký obličej. Ústa se většinou usmívají nebo příjemným hlasem hovoří. Pouhou svou přítomností dokáže rozzářit všechna místa, kam vkročí. Když se usměje, na většinu lidí to působí, jako by i jim předala na jejich tváře úsměv. Tím kolem sebe šíří dobrou náladu a je oblíbená u ostatních. Preferuje pohodlné módní oblečení, často nosí lehce výrazné doplňky. I když vypadá velmi dobře, je důležitější její osobnost.

Její vztah k lidem by se dal popsat jako opatrný, svěřuje se jen nejbližším lidem, ale jinak působí sympaticky a extrovertně. Rozčiluje ji lidská hloupost, povýšenost a nepodložená argumentace.

Ke škole se staví v podstatě kladně kvůli některým lidem a předmětům, které má ráda, ale vadí jí dogmatičtí a nechápaví pedagogové a neoblíbené předměty. K těm oblíbeným patří dramaturgie a dějiny fotografie. Nebaví ji přírodní vědy, jako jsou matematika, fyzika a chemie. Známky nepovažuje za příliš důležité, proto její výsledky zdaleka neodpovídají inteligenci.

Mezi její zájmy patří tanec, ráda poslouchá jakoukoli rytmickou hudbu, maluje, hraje na klavír, velice ráda fotí a potkává zajímavé lidi. Mezi její nejhlavnější zájmy paří určitě prázdniny - tedy dny volna.

A na závěr snad stačí říct, že je velice dobrá kamarádka už proto, že se říká: "V nouzi poznáš přítele." A právě takovým přítelem ona je. Ta, která všem vždy podá pomocnou ruku, když ji budou potřebovat nejvíce. Jednu z věcí, kterých si nejvíce vážím na kamarádství a kterou oceňuji na mé kamarádce, vystihuje tento citát: "Přátelé jsou lidé, se kterými můžeme být sami sebou."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Klára, 08.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
AnetkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­