ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.59
Hodnoceno: 465x Prosím, ohodnoť práci

Albus Brumbál (literární postava)

Moje slohová práce vás zavede do říše Harryho Pottera, která vznikla rukou anglické spisovatelky J.K.Rowlingové. Celý cyklus celkem sedmi knih (a dvou knih doplňkových) se odehrává v letech 1980-1997 téměř po celé Anglii. Celá sága byla rovněž zfilmována, ale podle mého názoru je mnohem lepší listovat stranami knih než jenom sedět a dívat se do televizní obrazovky nebo na filmové plátno.

Profesor Brumbál byl na svůj pokročilý věk velmi energický a vitální. S obličejem porostlým dlouhým stříbrným plnovousem by mohl působit přísně, ovšem nebylo tomu tak - přísnost sice podporovaly půlměsícové brýle posazené na dlouhém, křivém a jakoby nadvakrát zlomeném nose, ale drobné mihotavé jiskřičky v jeho očích působily spíše mile než přísně. Přesto však, zadíval-li se na vás přes špičky svých dlouhých štíhlých prstů, budilo to ve vás dojem, jako kdybyste byli snímáni pod rentgenem, protože jeho oči zářily tou nejjasnější modří za jakékoliv nálady. Stříbřitě šedé až po pás dlouhé vlasy mu splývaly s vousy a většinou je kryla stříbrem vyšívaná nebo jinak zdobená čepička ladící s jeho oblečením. Albus Brumbál nejraději nosíval tyrkysové, nefritově zelené, stříbrem vyšívané nebo nachově rudé hábity a boty s výraznými špičkami a velkými stříbrnými přezkami.

Profesor Brumbál, celým jménem Albus Percival Wulfric Brian Brumbál, se může pyšnit hned několika tituly: Nositel Merlinova řádu 1. třídy, Nejvyšší divotvorce, Nejhlavnější hlava mezinárodního sdružení kouzelníků a Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích.
Sám byl považován za největšího kouzelníka tehdejší doby plným právem, poněvadž ovládal spoustu cizích řečí. Se svým dlouholetým přítelem Nicolasem Flamelem sepsal mnoho významných prací o alchymii, jako zcela jediný kouzelník objevil 12 způsobů využití dračí krve a v roce 1945 svedl vítězný souboj s černokněžníkem známým jako Gellert Grindelwald. Několikrát mu dokonce nabídli funkci samotného ministra kouzel, ale on pokaždé odmítl, protože věděl, že není člověk, jemuž by mohla být svěřena tak velká moc.

Jeho velkou zálibou byla kouzelná, ale i mudlovská zvířata, sám vlastnil fénixe Fawkse a kolovaly o něm dokonce pověsti, že se jako zvěromág (kouzelník či čarodějka dobrovolně se měnící ve zvíře a zpět) přeměňoval ve fénixe. V jeho rodině (matka Kendra, otec Percival, bratr Aberforth) byli všichni až na sestru Arianu vynikající kouzelníci, není tedy divu, že i Albus jako 20letý mladík dokázal získat bezovou hůlku, jejíž krvavá stopa se táhne celými dějinami čar a kouzel. I přes to všechno má profesor Brumbál nejraději komorní hudbu, koulení s deseti kuželkami a v jeho slovníku najdeme i slova jako trouba, haraburdí, blábol a tahat za nos.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pedris Sukeníková, 12.10.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Albus Brumbál (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­