ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Alan Turing (významná osobnost)

K charakteristice osoby, kterou obdivuji, jsem si vybrala Alana Turinga.
Alan Mathison Turing se narodil v Londýně v červnu roku 1912 a zemřel v anglickém Wilmslow v roce 1954 ve věku 41 let. Myslím si, že mnoho lidí neví, čím se proslavil. Navzdory svému krátkému životu představuje významnou postavu poloviny 20. století.

V dětství byl Alan nenápadný kluk, jenž sedával potichu ve školní lavici. Neměl mnoho kamarádů, neboť jeho stydlivá povaha znemožňovala navazovat přátelství. Jeho průměrné výkony na střední škole vůbec nenaznačovaly, že by tento zakřiknutý mladík mohl něčeho významného dosáhnout, natož se zapsat do dějin. Během studia matematiky na univerzitě v Cambridge se Alan uzavřel do světa čísel a matematických definic. Jeho zodpovědný přístup k univerzitnímu vzdělání ho dovedl až k získání doktorátu ve svém oboru. Díky svému logickému úsudku a výborné znalosti matematiky vymyslel a sestavil stroj, který během druhé světové války dešifroval neprolomitelný nacistický kód Enigma. Alan tak svojí pílí a prací zkrátil druhou světovou válku o dva roky. Jeho dešifrovací stroj byl později použit jako předloha pro sestavení moderního počítače. Z toho všeho nám musí být jasné, jak výjimečnou osobností Alan byl.

Mohlo by to znít, že téměř všechen svůj čas zasvětil matematice a vědě. Věnoval se však rád i svým koníčkům. Byl výborný běžec a velmi rád hrával šachy, přestože nebyl úspěšným hráčem.

V průběhu svého krátkého života byl odsuzován za svoji sexuální orientaci, což ho dohnalo až k sebevraždě. Možná kvůli tomu byl uzavřený a sebekritický. Milosti a omluvy se mu dostalo posmrtně od královny Alžběty II. a premiéra Gordona Browna v roce 2013.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 17.12.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Alan Turing (významná osobnost)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­