ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Aimee Gibbsová (seriálová postava)

Aimee Gibbsová je jedna z hlavních postav seriálu Sexuální výchova (Sex Education). Ztvárnila ji britská herečka Aimee Lou Woodová.

Aimee ve škole patří k oblíbeným dívkám. Pojí ji celkem nepravděpodobné přátelství s Maeve, na níž jí velmi záleží. Je stále ve vztahu a ve srovnání s ostatními členy školní kliky "Nedotknutelných", kterou na konci první série opustila, je mnohem milejší.

Aimee pochází z bohaté rodiny a její dům často slouží k posezení a oslavám.

Vnější charakteristika

Aimee je ve věku 16 až 18 let. Má světlé dlouhé blond vlasy, které dávají vyniknout jejím javorově hnědým očím. Je poměrně štíhlá a měří zhruba 165 cm. Obléká se tak, aby vynikla - nosí barevné blejzry a vysoké podpatky.

Vnitřní charakteristika

Aimee je milá, laskavá a starostlivá dívka. Ačkoli se často chová hloupě, přitahuje lidi právě svou pečující povahou. Někdy ji lidé kvůli její bezradnosti zneužívají, později, když ji někdo sexuálně napadne, si zpočátku nemyslí, že je to vážné, ale dodatečně ji incident traumatizuje.
Na začátku seriálu bývala následovnicí, snažila se být lidem příjemná, ke konci začíná být již samostatnější.

Aimee má ráda myšlenkové mapy a často na ně odkazuje. Ráda také peče, svou vášeň pro pečení objevila díky dortům. Později si ji v hádce dobírají, že se tomu věnuje jen proto, že na to má peníze, protože "má ráda toasty".

Je popisována jako bohatší než její vrstevníci a chce využít peníze své rodiny, aby pomohla kamarádce Maeve a ona si tak třeba mohla dovolit školní výlet. Je také velmi obětavá a shovívavá a rozvíjí své schopnosti stát si za svým.

Vlastní názor

Aimee nemám ráda jenom kvůli její naivnosti, s níž se můžu ztotožnit, nebo její milosrdnosti, ale také proto, že - ač se zdá jako jen nevinné, naivní a občas hloupé děvce - každého dokáže překvapit, a to jak svým vynikajícím pečením, tak svou odvážností. Aimee Gibbsová je zkrátka moje světlo seriálu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sophia Mc, 20.01.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Aimee Gibbsová (seriálová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­