ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.30
Hodnoceno: 90x Prosím, ohodnoť práci

Zajíček a kačenky

Žil a možná ještě žije zajíček, který byl chytrý a dvě kačenky, jež byly neustále hladové a pořád se jen hašteřily.
Jednoho teplého, letního dne šel zajíc z návštěvy své tetičky do své nory. Jenže když došel k rybníku, zjistil, že se nedostane domů, neboť lávka, po které vždy přecházel, byla pryč. Usoudil, že ji asi odplavila včerejší povodeň, kvůli níž musel zůstat u tetičky přes noc. Zajíček si jen povzdechl a řekl: "Vůbec nevím, jak se dostanu na druhou stranu. Ani neumím tak dobře skákat, abych rybník přeskočil." V tom přemýšlení, co udělá, uslyšel, jak se blízko něj kdosi hádá. Okamžitě zvedl zamyšlenou hlavičku a všiml si dvou kačenek, jež stály přímo vedle něho. Rozhodl se, že zjistí, proč a o co se hádají. Vstal tedy ze země a zamířil přímo k nim. "Kačenky můžu se vás na něco zeptat? O co se tak dohadujete?" vznesl otázku zajíc.
Kačenky okamžitě a najednou ze sebe vyhrkly: "O tady ten kousek chleba!" "Jenže je můj! Ne můj je!" pustily se opět do sebe. Zajíček přemýšlel, jak by jim mohl pomoci. Přemýšlel jen chvíli. "Už to mám." Kačenky se na sebe váhavě dívaly, ale pak na to jedna z nich řekla: "A co máš?" "No přece nápad! Když mi pomůžete se dostat přes rybníček, tak já určím, kdo z vás má pravdu." Obě dlouho neváhaly a souhlasily. "Ale jak ti máme pomoct?" "Vy si lehnete na vodu a já přes vás skočím," řekl. Obě si tedy lehly do vody.
Když ale na ně zajíček skočil, vyplavaly z pod leknínů dvě malé žabky. Kačenky na ně samozřejmě dostaly chuť a rozjely se za nimi pod zajíčkem. Zajíček bohužel skončil ve vodě, ale najednou zjistil, že vlastně umí plavat, a tak rybníček přeplaval a šťastně se dostal domů.
A z toho plyne, že všechno špatné je pro něco dobré.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nita, 18.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zajíček a kačenkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­