ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Vlk a zajíček

U malé vesničky stál les, kde žilo spoustu různých zvířátek. Jejich vládcem se stala liška, která byla mazaná, ale také moudrá a spravedlivá. Dále v lese žil vlk, jenž byl lstivý, nebo zajíček, který byl oproti vlkovi moc hodný a se všemi v lese se kamarádil. Protože v lese začala zima, všechna zvířátka si skladovala nějaké ty zásoby, aby měla z čeho žít. Vlk byl líný, a proto si přes léto nic nezavařil, a nic tedy neměl. Řekl si, že když každému zvířátku něco vezme, nikdo nic nepozná. A tak také udělal. Jenže na lesní schůzi si zvířátka stěžovala, že jim něco ze zásob chybí. Vlk se přihlásil, a aby se nikdo nedověděl, že to kradl právě on, řekl, že v noci viděl zajíčka, jak nese pytel plný zavařenin ke svému domečku. Svedl to na zajíčka, protože věděl, že je u všech zvířátek oblíbený a chtěl mu to u nich pokazit. On sám ho totiž za to neměl rád. Zajíček sice tvrdil, že nic neudělal, ale zvířátka ho neposlouchala a okamžitě ho zavrhla. Lišce to ale přišlo divné, že by takové mírumilovné stvoření, jako je právě zajíček, něco kradl. Vlka už moc dobře znala, a věděla, jaké on dovede dělat vylomeniny, a proto ho po schůzi sledovala k jeho obydlí. Když vlk přišel domů, rychle začal vybalovat zavařeniny z velkého pytle a skládat je do své spíže. Liška k němu přišla, a zeptala se ho, odkud má všechny ty zavařeniny, když ho v létě neviděla ani hnout prstem. Vlk zrudl a začal koktat. V tu chvíli liška poznala, že právě on ukradl všechny ty zavařeniny a že na schůzi lhal, a házel vinu na nevinného zajíčka. Na další schůzi se vše ujasnilo a zajíček byl zase miláčkem všech, kteří v lese žili. Zato nenávist k vlkovi se zase zvýšila.

Ponaučení: "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá..."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sakinka, 01.11.2007

   
­­­­

Slohová práce Vlk a zajíček ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vlk a zajíčekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­