ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

O nenasytném vlku

Hluboko v lese žil vlk, který se stranil své smečky. Byl to vlk samotář, neboť jej nikdo neměl rád, protože neuměl lovit a k tomu ještě byl neustále hladový, takže vždy snědl více než jen svůj podíl, čímž omezoval jiné vlky. Ostatní vlci jej vyhostili na kraj lesa, kde byl nucen se živit, jak se dalo a co mu zrovna přišlo pod čenich. Jenže maso to nebylo, to se ví...

Jednou se stalo, že narazil na poraněnou srnku. Neměl slitování, i když prosila sebevíce a sebežalostněji. Zadávil ji a snědl, zbyly jen kosti, které už nešly více rozkousat. To se opakovalo i se zajícem a urostlým srncem, avšak ty zabil ve spánku. Zbabělec. Po lese se to rychle rozkřiklo. A tak se z vlka samotáře stal vlk zabiják.

Když se zase jednoho dne potuloval krajem lesa, uviděl, jak se v pytláckém oku zmítá za nohu chycená liška. Rychle k ní přiběhl, a jelikož jeho hlad opět neznal mezí, už už se chystal ji zakousnout. Avšak vtom liška zapískala a všude kolem se objevila zvířata z celého lesa, která se jednotně shodla na tom, že vlk musí pryč, že se jej musí zbavit, než je všechny sežere.
Ano, byla to past a zločinec se chytil. A tak se na něj vrhli a ukamenovali jej, neboť si dle jejich mínění nic lepšího nezasloužil!

Liška byla vlkovi Jidášem, vydala jej do rukou spravedlnosti, avšak po domluvě se všemi. Zde je vidět, že vlk-vyvrhel, který se společnosti straní a je jakousi škodnou, až vrahem, nemá v této společnosti co pohledávat, proto je nutné ho izolovat, v tomto případě zabít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 10.04.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
O nenasytném vlkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­