Menu
Smith Wilbur (*09.01.1933 - †13.11.2021)
Řeka Bohů II.
Společně překládají a skládají souvislosti psané hieroglyfy faraónovým písařem Taitou, který byl na svou dobu neobyčejně inteligentní a vynalézavý. Ale bohužel nejsou sami, kdo se o faraonovu hrobku zajímá. Když se je pokusí zabít, přežije jen Royana, Duraid zemře a jeho posledním přáním je, aby Royana našla místo posledního odpočinku faraona Mamose.
Proto se vydává do Anglie za mužem, který se jmenuje sir Nicolas Quenton-Harper a má celý výzkum financovat. Po mnoha překážkách přece jen začnou hledat, kde by mohla hrobka ležet. Jen úplnou náhodou zjistí, že by se mohla nacházet pod vodopádem. Okamžitě začnou s přípravami. Přehradí řeku tak jako kdysi Taita a tam, kde dříve řeka padala prudce dolů, objeví tunel, který vede do hrobky. V hrobce naleznou mnoho překrásných pokladů, ale i věcí každodenní potřeby. Překvapivě však zjistí, že mumie, kterou našli, není faraonova, nýbrž vůdce jeho armády a pozdějšího milence královny Lostris, Tanuse. Z Taitových svitků se dozvědí, že sám Taita mumie zaměnil a faraonova mumie leží v hrobce v klášteře, která byla původně Tanova. Tuto hrobku Royana s Nicolasem objevili také, ale její nález si na konto připsal německý archeolog Gotthold von Schiller. Z faraonovi hrobky vzali nejcennější poklady jako dvojtou korunu Horního a Dolního Egypta, modrou válečnou korunu Nemes a malou dřevěnou sošku ushabti, na jejímž podstavci bylo hieroglyfy napsáno: "Jsem Taita, filozof a architekt.
Jsem matematik, písař a malíř.
Jsem básník, hudebník a lékař.
Jsem tvůj přítel, budu si s tebou povídat." Ale bohužel museli hrobku rychle opustit, protože přišlo období dešťů a přehrada, kterou vybudovali, se začala protrhávat. Von Schiller se do hrobky dostal, když byla prázdná a zůstal tam uvězněný, jelikož se přehrada protrhla a řeka se vrátila do svého koryta.
Royana s Nicolasem věnovali nalezené poklady egyptskému muzeu a vzali se. A jak to dopadlo s hrobkou? No samozřejmě že Royana s Nicolasem plánují se po období dešťů do hrobky vrátit a pečlivě ji prozkoumat a přinést z ní všechny cenné předměty.
Zdroj: Ivtone, 29.01.2005
Související odkazy
Čítanka | - | Lovci diamantů |
- | Oko tygra | |
- | Řeka Bohů | |
- | Řeka Bohů IV. - Vnitřní oko |
Diskuse k výpisku
Wilbur Smith - Řeka Bohů II.
Aktuální pořadí soutěže
- Do soutěže se prozatím nezapojil žádný soutěžící.
- Přidejte vlastní práci do naší databáze a staňte se vítězem tohoto měsíce!
Štítky
český honza volker experimentální román liška a vrána životospráva twilight saga automobil toulavý autobus valdice zvonek černý blesk sonet past na myši de Vega odysseův návrat maturita 2018 hádes hodnocení mám rád tu řeku veselé příhody Ajvaz Ortely a milosti Poláček Karel Můj úspěch ÚNOR twain spejbl a hurvínek noc vlčice hovorová čeština opisování
Doporučujeme
Server info
Počítadlo: 734 665 956
Odezva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazů: 6
Návštěvnost: TOPlist.cz - školství › Český-jazyk.cz
© 2003-2025 Český-jazyk.cz - program a správa obsahu: Ing. Tomáš Souček, design: Aria-studio.cz Autoři stránek Český-jazyk.cz nezodpovídají za správnost obsahu zde uveřejněných materiálů! Práva na jednotlivé příspěvky vlastní provozovatel serveru Český-jazyk.cz! Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.
Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí