ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­

Jezdec

  • podtituly: Příběh nezlomné vůle / Příběh inspirovaný českými juniory
  • pro čtenářky okolo 15 let

Příběh o koních, lásce a síle vůle.
Sabinin svět se točí okolo koní a teď dokonce dostane šanci získat jezdeckou licenci. Život jí ale obrátí vzhůru nohama náhlá smrt její matky. Vytrvalostí a silou vůle se jí ale podaří všechno zvládnout a dokonce se zúčastní juniorského mistrovství v parkúru.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Powerprint v Praze roku 2018 (1. vydání). Počet stran: 184. ISBN: 978-80-7568-090-7.

OBSAH:

Kniha popisuje život dívky jménem Sabina, která se od mala věnovala koním. Začátky ježdění jí moc nešly, ale nevzdávala se. Ve stáji se s ní nikdo nechtěl bavit, protože o koních moc nevěděla.

Jednoho dne se jí trenér Gorge zeptal, jestli by si nechtěla udělat licenční zkoušky, aby mohla závodit.
Tady to vše začalo. Sabina zkoušky udělala a zanedlouho ji čekala první soutěž. Umístila se na čtvrtém místě.
Pomalu se zlepšovala, začalo se s ní bavit více lidí a našla si i nejlepší kamarádku Denisu. Byla nadšená.

Jednoho dne si ji ve škole zavolal ředitel a oznámil jí, že její maminka umřela na rakovinu... Tatínka neměla, a tak jí hrozilo, že musí s ježděním skončit a odejít do dětského domova. Najednou se ale ve dveřích objevil Gorge a oznámil, že se o Sabinu bude starat. Nejprve nechtěla, ale Gorge ji přesvědčil, že je v ježdění hodně dobrá a byla by škoda skončit. Začal ji trénovat a Sabina se pomalu dostávala mezi nejlepší.

Gorge jí koupil vlastního koně, kobylku Mercedes. Odjezdili spolu spoustu drezúrních i parkurových soutěží. Vždy se umístili do desátého místa.
Gorge pak Sabině domluvil třítýdenní pobyt v nejznámějším hřebčíně ve Švýcarsku. To jí moc pomohlo.

Hned, jak se vrátila, jí Gorge řekl, že pojede na nominační závody na juniorské mistrovství ČR. Hodně váhala, ale nakonec se Denisou nechala přesvědčit.

Při posledním předzávodním tréninku se na ni přišli podívat její závistiví kamarádi Veronika, Dan a Theodor. Sabině její úspěchy nepřáli, a tak Mercedes schválně splašili. Sabina spadla a zlomila si ruku.
Závody však stejně odjezdila a skončila na druhém místě. Nominovala se!

Za čtrnáct dní odjela společně s Denisou do Prahy, kde se mistrovství konalo. Moc se jí zprvu nedařilo. Základním kolem prošla jen tak tak. Semifinále už bylo o něco lepší, ale ve finále to byla teprve jízda - dokončila ho bez trestných bodů a vyhrála. Stala se tak juniorským mistrem České republiky!

ČTENÁŘSKÁ RECENZE KNIHY JEZDEC ZE SERVERU MEGAKNIHY.CZ:

Ilovebooks napsala: "Autorská prvotina, kterou má na svém kontě Viktorie Valendinova, je překvapivě velmi povedené čtení. Obávala jsem se, že půjde o nějaký hloupý románek, ale mýlila jsem se. Jezdec je poměrně promyšlen, příběh plný osobních prožitků, emocí, čte se velmi dobře, slohově je příjemný, má spád, hlavu a patu. Výborné! Rozhodně si budu tuhle mladou nadějnou autorku do budoucna hlídat. Velmi příjemné překvapení."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Romča, 20.01.2020

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Viktorie Valendinova - JezdecMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­