ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Láska a sýr v Paříži

Románová prvotina australské autorky pojednává o mladé ženě, jež se po rozpadu dlouholetého vztahu vydává hledat samu sebe do Paříže, kde plánuje strávit rok, během něhož chce ochutnat 365 druhů sýra.
Ella během slavnostní večeře očekávala žádost o ruku, místo toho přišel rozchod a nutnost opustit společný byt. Na Ellu je toho najednou příliš moc, rozhodne se proto opustit Melbourne a vydá se do Paříže, kterou si při své poslední návštěvě zamilovala. Zde začíná nový život, potkává nové přátele a prožívá novou lásku. Během návštěvy své oblíbené fromagerie uzavře s místním prodejcem sýrů sázku, ve které má během jednoho roku ochutnat 365 druhů sýra. Podaří se Elle vyhrát tuto sázku? A který z mužů, které v Paříži potkala, je pro ni ten pravý?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Metafora v Praze roku 2019 (1. vydání). Z anglického originálu Fromage à Trois přeložila Hana Sichingerová. Počet stran: 332. ISBN: 978-80-7625-091-8.

DĚJ:

Hlavní hrdinkou je Ella, jež žije spokojeně v Melbourne se svým přítelem Paulem. Po osmi letech vztahu očekává, že ji při večeři, na kterou ji pozval, požádá konečně o ruku. Je však velmi zklamaná, když ji nejenže nepožádá o ruku, ale chce odjet do Thajska na duchovní kurz s cílem najít sám sebe. Šokovaná Ella se s ním v záchvatu emocí rozejde.

Jako lék na rozchod zvolí odjezd na rok do Francie, aniž by tam někoho znala nebo věděla, jak se tam s chabou francouzštinou domluví a kde bude pracovat. Nakonec se vše vyvíjí dobře - v Paříži se ubytovala v hotelu, našla si práci v kavárně Flat White, kde umývá nádobí, seznamuje se s novými lidmi (Chris, Clotilda, ...) a ochutnává sýry.

V obchodě se sýry se seznámí s jejím majitelem Sergem Maraisem, s nímž se vsadí, že za rok ochutná všech 365 druhů sýra. Naváže vztah s Gastonem, pohledným Francouzem, jenž se živí recenzemi o jídle. Ale právě v oblasti lásky není vše zalité sluncem...

VLASTNÍ NÁZOR:

Příběh je čtivý, nenáročný, i když poměrně předvídatelný. Zaujal mě detailní popis sýrů, které Ella ochutnala. Knihu doporučuji všem, kteří si chtějí u čtení oddechnout a nasát dobrodružnou a romantickou atmosféru, která z knihy čiší.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: avrilka, 30.01.2021

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Victoria Brownleeová - Láska a sýr v PařížiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­