ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Řeháčková Věra (*14.08.1950)

­­­­

Šeptám sny do koňské hřívy

Jana je šťastná, že má vlastního koně, miluje sevé mluvící papoušky a jako doma je v chovné stanici psů. Do Rajhradu jezdí do jízdárny každý den po škole. V Rajhradě má o pár let starší kamarády, kteří jsou na ni moc hodní.
Zjistila, že mamka si našla přítele Tonyho. Kvůli tomu si Jana chtěla rozbít hlavu o stůl!
Probudila se, nic si nepamatovala a ležela ve své posteli. Maminka ji ošetřovala. Jednou si sbalila věci a utekla do Rajhradu. Tam o ni pečovali hlavně Inka a Pavel.
Uzdravila se, končil školní rok a ona jela na prázdniny k babičce a dědovi. V létě měla 14. narozeniny a tak pro ni děda připravil překvapení - pozval její kamarády z party a přichystal oslavu. Milan jí řekl, že zůstanou 14 dní, budou spát ve stanech u rybníka. K dědovi jezdí Bruno, který se Janě líbí.
Jany otec se jednou rozhodl, že pojedou za Brunem. On bydlí v Rakousku. Našli jeho "dům" a tam byla jeho žena a děti. Za chvíli přišel opilý Bruno. Pohádali se a on střelil jejího otce a Pavla zbil, Janu zavřel do chléva. Pavel ji pomohl dostat se ven.
Bratr Tomáš chtěl jet do Londýna. Rozhodli se pak, že pojedou za ním spolu se sousedem, který umí anglicky.
Autem jeli do Prahy a potom autobusem. Tomáš pracoval v hospodě, kde byly hrozné podmínky.
Soused pan Malý domluvil, aby mohl jet domů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: anaj, 16.10.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Věra Řeháčková - Šeptám sny do koňské hřívyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­