ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Fröhlingová Ulla (*1945)

­­­­

Byla jsem otrokyní v satanské sektě

Angela vyrůstá ve zdánlivě vážené a spořádané rodině. Její rodiče jsou ve skutečnosti členy satanské sekty a dceru "půjčují" k sadistickým hrátkám, sexuálnímu zneužívání a vymývání mozku...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Alpress ve Frýdku-Místku roku 2009 (1. vydání). Z německého originálu Vater unser in der Hölle přeložila Bohumila Kučerová. Počet stran: 377. ISBN: 978-80-7362-694-5.

HLAVNÍ POSTAVY:

Angela a její další osobnosti; psycholožka a rodiče Angely; lidé ze sekty

OBSAH:

Tato kniha, jež nám přibližuje celý život hlavní hrdinky, byla napsána podle skutečné události. Sepsala ji psycholožka Angely.

Angela, trpící mnohočetnou poruchou osobnosti, se narodila do rozvrácené rodiny. Matka preferovala jejího staršího bratra a Angelu nesnášela, protože měla ženské pohlavní orgány. Za to ji i mlátila.
Otec ji odmala znásilňoval a sexuálně zneužíval. Aby malá Angela vydržela všechnu tu bolest, její identita se sama od sebe začala dělit na několik osobností. Jedna se "spouštěla" při znásilňování, druhá když se k ní otec choval hezky (když se tedy jedna z jejích osobností "probudila", nevěděla, že existují ještě nějaké další, nevnímala je).

Jakmile Angela povyrostla (tak do věku 3 let), začal ji otec půjčovat svým "přítelíčkům", aby si ji mohli užít a ukájet na ní své touhy. Čím více byla Angela týrána a znásilňována, tím více se její osobnost dále štěpila.
Její otec byl v satanistické sektě, kde znásilňování malých dětí bylo na denním pořádku.

Když bylo Angele 13 let, její otec umřel. Tím ale všechna utrpení neskončila. Muži ze sekty využívali její poruchy a nutili ji ke zvrácenostem, které by "normální" člověk nevydržel. Musela se také účastnit satanistických černých mší, při kterých jsou obětována novorozeňata - jsou jim vyříznuta srdce, která pak musí účastnici mše sníst. Angela byla nucena malá miminka zabíjet - to dělala její jiná osobnost.

V dospělosti se rozhodne jedna z jejích osobností začít navštěvovat psycholožku. Po bližším poznání Angela psycholožce vypráví celý svůj život. Trvá to ale několik let, neboť Angela má přes 100 rozštěpených osobností, které musela psycholožka postupně "zapínat" a jednu po druhé vyslýchat.
Po několika letech se psycholožce podaří většinu osobností zintegrovat do jedné, a to do osobnosti jménem Angela. Ta si postupně uvědomuje, jaké zvrácenosti musela přežívat, bojí se lidí a nevychází z domu...

VLASTNÍ NÁZOR:

Knihu jsem náhodně našla při hledání informací o satanismu.
Knížka se mi líbila, protože detailně popsala, jak to v takové sektě chodí. Nedokážu pochopit, proč se takové zvrácenosti dělají, a hlavně na dětech! Zamrazilo mne, když jsem se dočetla, že takových případů je několik tisíc. Nechápu, proč někdo vůbec do takové sekty vstupuje, co mu to dává.
Knihu bych doporučila všem, kteří si myslí, jak je satanismus super, aby se jim otevřely oči a viděli, že je to hnus.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eesti, 31.05.2010

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Ulla Fröhlingová - Byla jsem otrokyní v satanské sektěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­