ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Aziz Sarah (*13.11.1966)

­­­­

Už nežiji ve vašem světě

Drama dívky, vychovávané podle islámských tradic a arabských představ o slušnosti, žijící v Německu.
Sarah žila od dětství v kulturním konfliktu mezi tradicemi dodržovanými její jordánskou rodinou a německým způsobem života. Jednoho dne je provdána za svého bratrance Samira a ona nedokáže dodržovat islámské tradice.

Sarah je Jordánka, ale od útlého dětství žije v Německu. V 16 letech je přinucena vzít si svého bratrance Samira, kterého téměř nezná. Na vlastní svatbě je čím dál smutnější a uzavřenější. O svatební noci si ji Samir musí "vzít" násilím, aby byla rodina spokojená. Je tradicí ukázat jim prostěradlo jako důkaz naplnění manželství. Sarah brzy otěhotní a porodí chlapečka Farida. Samir je vychloubačný a kde může, tam svého syna předvádí. Začíná být hrubý a manželku stále častěji bije. Pro Sarah se manželství stává peklem, nedokáže mu sloužit jako "malému bohu", jak je v jejích rodinách zvykem. Přítelkyně Nicole jí radí, aby od něj utekla. Avšak toto řešení by pro ni znamenalo jistou smrt, protože by pošpinila rodinnou čest. Čest by mohla být očištěna pouze jejím zabitím a odebráním syna.
Díky Nicole pozná Franka a zamiluje se do něj. Často se scházejí a plánují útěk. Rodiče však něco tuší a chtějí jim sebrat Farida. Konečně se jim po mnoha pokusech daří najít byt a ztrácí se nepřátelům z očí. Chvíli žijí klidně, ale pak je najde policie. Samir byl zabit a rozřezán. Policie podezírá hlavně Sarah. Po mnoha šetřeních se ukázalo, že vrahem byl bratr Ali. Sarah se s ním chce usmířit, a tak ho navštěvuje ve vězení. Je to však zbytečné, bratr je pod matčiným vlivem.
Sarah s Frankem se rozhodli (oni dva, chlapec a Janine, která se jim nedávno narodila), že se odstěhují do Švédska. Nikomu nic neřekli, objednali stěhovací vůz a jednoho rána odjeli začít nový život...

VLASTNÍ NÁZOR:

Jde o skutečný příběh, který vypráví sama autorka. Tím, že knihu napsala, chtěla nejspíš dokázat, že nečinností se nic nevyřeší. Je třeba jednat, jít za svým cílem a získat tak možnost žít spokojený, šťastný a plnohodnotný život.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sněhurka, 28.01.2010

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Sarah Aziz - Už nežiji ve vašem světěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­