ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Beatty Robert (*16.06.1963)

   
­­­­

Serafina a černý plášť (Serafina)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Serafina and the Twisted Staff)
  • temný příběh určený starším dětem

V podzemí panství Biltmore, skrytá před všemi a všem na očích, žije neobyčejná dívka Serafina.
Serafinin otec pracuje jako údržbář na usedlosti rodiny Vanderbiltových. Nikdo netuší, že tu s ním žije i jeho dcera. Nepozorovaně se během nocí prochází domem a loví krysy. Jednoho dne však místo škrábavých zvuků krysích drápků slyší zlověstné šustění černého pláště, a z usedlosti se začnou ztrácet děti...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2016 (1. vydání). Z anglického originálu Serafina and the Black Cloak (Serafina) přeložila Jana Jašová. Počet stran: 285. ISBN: 978-80-7544-089-1.

STRUČNĚ O AUTOROVI:

Robert Beatty žije v horách Blue Ridge v Severní Karolíně (Blue Ridge Mountains of Asheville, North Carolina) se svou ženou a třemi dětmi. Nyní je na plný úvazek spisovatelem, ale dříve se velmi úspěšně věnoval informačním technologiím a robotice.

OBSAH:

Serafina bydlí na zámku Biltmore, ale nežije tam jako ostatní děti. Místo toho, aby si užívala plesů a povídala si s lidmi, trčí v podzemí zámku. Její tatínek je totiž na zámku údržbářem. Serafina má od tatínka zákaz se někomu ukázat, a tak zůstává ve skrýších.

Na zámku Biltmore se začnou dít podivné věci. Začaly odtamtud záhadně mizet děti. Když se to stalo poprvé, snažili se je majitelé domu najít, leč marně.

Serafina si jedné noci všimne holčičky, která před něčím utíká. Snažila se utéci před nějakým mužem v černém plášti. Serafina se ji snaží zachránit, ale to se jí nepovede. Muž holčičku zabalí do černého pláště a ona zmizí. Poté se muž v černém plášti otočí a snaží se chytit samotnou Serafinu. To se mu ale nepovede, protože je velmi mrštná.

Po nějaké době Serafina zjistí, kdo za tím vším stojí. Přijde na to, že ten plášť tomu muži dodává schopnosti těch, které pohltí.

Tatínek Serafině vždycky říkal, že nesmí chodit do lesa. Jednou, když ji znovu honil muž v černém plášti, tam ale zabloudí. Cestou narazí na hřbitov, kde potká dvě mláďata od pumy. Hraje si s nimi a na chvíli úplně zapomene, co se vlastně děje. Pak ale přijde matka puma a začne na ni útočit, protože si myslí, že ohrožuje její mláďata. Serafině se podaří utéci až k řece. Tatínek vždycky říkal, že pokud se ztratí, má následovat řeku. Udělala, co jí říkal a v pořádku došla až na zámek.

Tam zjistila, kým muž, co unáší děti, je a pronásledovala ho. Došel na ten samý hřbitov, kde se ocitla Serafina minule.
Zde se strhne finální bitva. Serafina vyhraje a plášť zničí...

MUŽ V ČERNÉM PLÁŠTI:

Muž v černém plášti ve finále za nic nemůže. Může za to ten plášť, který byl vyroben jedním kouzelníkem. Ten byl tak mocný, že plášť dokázal shodit do studny. Po stech letech přišel ke studni opilý žebrák a spadl do ní. Správně by měl umřít, ale místo toho jej černý plášť vynesl do vzduchu. Od té doby se opilý žebrák neboli muž v černém plášti necítil nikdy lépe. Černý plášť měl schopnost nabýt vědomostmi kohokoliv, koho pohltí a ty předat svému hostiteli.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha byla jedna z nejlepších, kterou jsem kdy četl. Byla napínavá a zábavná. Tuto knihu doporučuji lidem, kteří mají rádi záhady.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ArmyGames, 09.01.2017

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Robert Beatty - Serafina a černý plášť (Serafina)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­