ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bellemare Pierre (*21.10.1929)

­­­­

Puf (Já se pomstím!)

- spoluautorství Jean-François Nahmias

Kniha Já se pomstím! přináší 40 skutečných příběhů, v nichž pomsta, někdy velmi rafinovaná, hraje hlavní roli.

POSTAVY:

Hlavní
Delphine Doucetová

Vedlejší
Sauveur Santucci
Riton Krásnoočko
Michel Lavergne

DĚJ:

Příběh se odehrává ve dvacátých letech dvacátého století. Delphine Doucetová, hezká osmnáctiletá dívka, přijížděla z venkova, odkud pocházela, do Paříže, kde měla pracovat jako služebná se svou kamarádkou Germaine. Když ji na nádraží vyhlížela, nemohla ji najít, zato potkala na první pohled sympatického a pohledného muže Sauveura Santucciho. Po pár měsících ji ale Sauveur ukázal svou pravou tvář: byl jedním z nejznámějších pasáků ve městě. Delphine se musela stát prostitutkou, nebo následovaly rány a pálení cigaret na kůži. Delphine souhlasila. Neměla na výběr.
Santucci nebyl ve svém oboru žádný zelenáč a dobře věděl, že Delphine má na víc než na šlapání chodníku. Byla krásná a výjimečná - takové to dotáhnou daleko. Vydal na ni celé jmění, šlo však pouze o dobrou investici. Z Delphine se stala luxusní prostitutka. Její život byl docela přijatelný, to se ale jednoho večera změnilo.
Ten večer hrál Santucci poker s jedním ze svých kolegů, Ritonem Krásnoočkem. Santucci nikdy moc nesázel, dneska se ovšem opil. Když ho Riton uplně oškubal, vsadil Delphine. Ale prohrál. A tak se Delphinin život změnil...
To, co bylo pro Santucciho pokladem a skvělou investicí, nebylo pro Krásnoočka ničím jiným než jednou ze sta. A tak ji poslal do Alžíru.
Delphine se dostala do nejhoršího druhu nevěstinců, jaké vůbec existují. Říkalo se jim Pufy. V Pufech hlídala bordelmamá, ke které se musely chovat uctivě a dělat co jim nařídí. Dívky neměly dovoleno vycházet ven, a tak jediné, co Delphine viděla, byla blankytně modrá obloha skrz zamřížované okno. Delphine neupadala v zoufalství, ani nepomýšlela na sebevraždu, chtěla se pouze pomstít Santuccimu za to, jak se zachoval.
Konečně našla naději v mladém doktorovi Michelu Lavergnem. Michel, jenž se do Delphine zamiloval, byl z bohaté rodiny. Získal potřebné peníze a Delphine byla svobodná. Chtěl s ní mít děti a zestárnout po jejím boku, ale ona měla jediné přání - zabít Santucciho.
Při cestě do Paříže Delphine utekla od Michela a ukradla mu peníze. Najala si detektiva, aby vypátral Santucciho. Nebylo to těžké, dařilo se mu pořád stejně dobře. Delphine ho navštívila v nevěstinci a při tanci ho přede všemi zastřelila.
U soudu byli lidé dojati nad strastiplným příběhem. Michel prohlásil, že na ni počká klidně i deset let. Po krátkém soudním jednání byla Delphine volná, stala se manželkou Michela, lékaře pocházejícího z jedné z nejúctyhodnějších rodin v Paříži. Osud se na ni nakonec usmál.

Tento příběh je podle skutečné události.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Monush, 07.03.2008

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Pierre Bellemare - Puf (Já se pomstím!)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­