ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bellemare Pierre (*21.10.1929)

­­­­

Puf (Já se pomstím!)

- spoluautorství Jean-François Nahmias

Kniha Já se pomstím! přináší 40 skutečných příběhů, v nichž pomsta, někdy velmi rafinovaná, hraje hlavní roli.

POSTAVY:

Hlavní
Delphine Doucetová

Vedlejší
Sauveur Santucci
Riton Krásnoočko
Michel Lavergne

DĚJ:

Příběh se odehrává ve dvacátých letech dvacátého století. Delphine Doucetová, hezká osmnáctiletá dívka, přijížděla z venkova, odkud pocházela, do Paříže, kde měla pracovat jako služebná se svou kamarádkou Germaine. Když ji na nádraží vyhlížela, nemohla ji najít, zato potkala na první pohled sympatického a pohledného muže Sauveura Santucciho. Po pár měsících ji ale Sauveur ukázal svou pravou tvář: byl jedním z nejznámějších pasáků ve městě. Delphine se musela stát prostitutkou, nebo následovaly rány a pálení cigaret na kůži. Delphine souhlasila. Neměla na výběr.
Santucci nebyl ve svém oboru žádný zelenáč a dobře věděl, že Delphine má na víc než na šlapání chodníku. Byla krásná a výjimečná - takové to dotáhnou daleko. Vydal na ni celé jmění, šlo však pouze o dobrou investici. Z Delphine se stala luxusní prostitutka. Její život byl docela přijatelný, to se ale jednoho večera změnilo.
Ten večer hrál Santucci poker s jedním ze svých kolegů, Ritonem Krásnoočkem. Santucci nikdy moc nesázel, dneska se ovšem opil. Když ho Riton uplně oškubal, vsadil Delphine. Ale prohrál. A tak se Delphinin život změnil...
To, co bylo pro Santucciho pokladem a skvělou investicí, nebylo pro Krásnoočka ničím jiným než jednou ze sta. A tak ji poslal do Alžíru.
Delphine se dostala do nejhoršího druhu nevěstinců, jaké vůbec existují. Říkalo se jim Pufy. V Pufech hlídala bordelmamá, ke které se musely chovat uctivě a dělat co jim nařídí. Dívky neměly dovoleno vycházet ven, a tak jediné, co Delphine viděla, byla blankytně modrá obloha skrz zamřížované okno. Delphine neupadala v zoufalství, ani nepomýšlela na sebevraždu, chtěla se pouze pomstít Santuccimu za to, jak se zachoval.
Konečně našla naději v mladém doktorovi Michelu Lavergnem. Michel, jenž se do Delphine zamiloval, byl z bohaté rodiny. Získal potřebné peníze a Delphine byla svobodná. Chtěl s ní mít děti a zestárnout po jejím boku, ale ona měla jediné přání - zabít Santucciho.
Při cestě do Paříže Delphine utekla od Michela a ukradla mu peníze. Najala si detektiva, aby vypátral Santucciho. Nebylo to těžké, dařilo se mu pořád stejně dobře. Delphine ho navštívila v nevěstinci a při tanci ho přede všemi zastřelila.
U soudu byli lidé dojati nad strastiplným příběhem. Michel prohlásil, že na ni počká klidně i deset let. Po krátkém soudním jednání byla Delphine volná, stala se manželkou Michela, lékaře pocházejícího z jedné z nejúctyhodnějších rodin v Paříži. Osud se na ni nakonec usmál.

Tento příběh je podle skutečné události.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Monush, 07.03.2008

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Pierre Bellemare - Puf (Já se pomstím!)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)