ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­

Označená (Škola noci)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Zrazená)
  • spoluautorství: Kristin Castová (dcera P.C.Castové)

První díl série příběhů dospívající dívky ve speciální škole pro upíry.
Šestnáctiletá dívka Zoey se uprostřed všech pubertálních problémů (hádek s rodiči, kamarádkou a rozchodem s klukem) ocitá v ještě příšernější situaci, když jí tajemný stopař vypálí na čele znamení a ona se promění v upírku. Důsledkem této proměny není jen neodolatelná touha po krvi, ale i nutnost nastoupit na Školu noci, zařízení pro dospívající upíry a upírky. Tam Zoey zjišťuje, že její noví spolužáci se se svými problémy a chováním od těch starých zas tak moc neliší a výuka je tu poněkud zábavnější. Je tu však i spolužačka Afrodita a její suita, vyznačující se něčím nebezpečnějším než jen arogancí puberťáků z lepších rodin. Zoey se dříve nebo později musí nepříjemné upírce postavit tváří v tvář.
Příběh, napsaný poměrně vtipným teenagerovským jazykem, těží z popularity románů o dětských a dospívajících hrdinech s magickými vlastnostmi.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2009 (1. vydání). Z anglického originálu Marked (House of Night) přeložila Jana Kunová. Počet stran: 299. ISBN: 978-80-242-2576-0.

HLAVNÍ POSTAVY:

Zoey, Stevie Ray, Erin, Shaunee, Damien, Erik, Afrodita

OBSAH:

Zoey Redbirdovou, šestnáctiletou studentku, trápí věčné hádky s rodiči a rozchod s přítelem. Aby toho nebylo málo, začne se měnit v upírku a musí přestoupit na zvláštní školu pro upíří výrostky. Přes počáteční obavy Zoey zjistí, že škola není tak zlá, jak se zprvu zdálo. Zapadne do kolektivu, vyučování je mnohem atraktivnější než na klasické škole. Navíc vychází najevo, že Zoey má neuvěřitelné nadání, které by jí mohl každý závidět. Zoey trápí pouze členky prestižní školní organizace Dcery temnoty, s nimiž si vůbec nesedla. Ze zdánlivě nevinných rituálů Dcer temnoty se vyklubou zvrhlé praktiky. Z upířích mláďat si tvoří zásobárny krve, kterou pak samy pijí. Je jen na Zoey, aby to zastavila. Vstoupí do organizace, aby sesadila Afroditu, svou úhlavní nepřítelkyni. Afrodita vyvolá při oslavě svátku Samhain zlé duchy. V tu chvíli přijde Heath, Zoeyin bývalý přítel. Dcery temnoty rozpustí kruh a duchové se vrhnou na Heatha. Zoey je včas zastaví a svou mocí je pošle pryč. Poté přijde velekněžka Neferet a prohlásí Zoey novou předsedkyní Dcer temnoty...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martina, 13.03.2014

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Phyllis Christine Castová - Označená (Škola noci)







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­