ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Šlik Petr Hugo (*1976)

­­­­

Tajemství jeskyně pokladů

  • pro čtenáře od 10 let

Dobrodružný příběh kamarádů, kteří pátrají po dávno zapomenutém pokladu.
Vojta s Jindrou jsou přátelé na život a na smrt. Když spolu objeví tajemný vzkaz a najdou ukrytý sešit s popisem cesty do jeskyně pokladů, vydají se okamžitě najít ten záhadný poklad. Co si asi tak za něj koupí? Ale s pokladem je to trochu jinak... Dvanáctiletí průzkumníci nakonec musí bojovat o holý život!

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2015 (1. vydání). Ilustroval Petr Morkes. Počet stran: 146. ISBN: 978-80-00-04074-5.

STRUČNÝ DĚJ:

Knížka vypráví o dvou kamarádech, Vojtovi a Jindrovi, kteří bydlí ve městě Kolárov. Jindra najde v knížce z knihovny tajemný vzkaz o pokladu, a tak po něm začnou kluci pátrat. S hledáním jim pomůže i starý pan Krejčíř a Vojtova sestřenice Tereza.

Kluci nakonec poklad najdou. Jedná se o kresby zvířat, které jsou staré patnáct až dvacet tisíc let.

Bohužel v jejich městě v té době vyhazují do povětří skály, aby získali nové stavební pozemky. Než kluci stihnou o pokladu někomu říct, následkem výbuchu je jeskyně rozmetána na prach.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Koričanský, 10.01.2018

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Petr Hugo Šlik - Tajemství jeskyně pokladůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­